Wpis z mikrobloga

Mój wpis o #stomatologia we #wroclaw i robieniu kanałowego za horrendalne kwoty 1300-2400 zł został usunięty przez @Moderacja.
Powtarzam jeszcze raz.
Rozową bolał ząb. Okazało się że trzeba kanałowe.
30 telefonów po całym #wroclaw do #dentysta. W każdym kwota 1300, 1800 lub nawet 2400 zł od zęba. Za najniższa krajową jestem w stanie sobie zrobić jednego zęba, a potem mogę głodować do woli. Słownie - jeden ząb.
Aha ktoś pisał że materiały drogie i że to specjalistyczne bla bla bla. #!$%@? mnie to interesuje, uważam, że kwota powyżej 1000 zł za godzinę pracy to jest jakieś nieporozumienie, a materiały nie kosztowały nawet 30% kwoty.
Chyba kogoś zdrowo #!$%@?ło z tymi cenami.
Zdjęcie dla atencji, @moderacja, proszę chociaż poinformować jak usunięcie, bo nie dostałem żadnego powiadomienia.
Ha tfu na tych złodziei
Apollowho - Mój wpis o #stomatologia we #wroclaw i robieniu kanałowego za horrendalne...

źródło: comment_1655933057SQXnbqjZcvcdmlNS15FXsy.jpg

Pobierz
  • 132
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Apollowho: Może w Niemczech są wysokie podatki ale jak czytam takie wpisy to raczej odechciewa mi się wrócić do pl. W de jak boli cię ząb wybierasz sobie jakiegoś dentystę, wchodzisz mówisz ze strasznie cię boli ząb. Dentysta robi ci zęba, dajesz kartę ubezpieczenia zdrowotnego. Mówisz dziękuje dowodzenia xD tak samo jest z masa innych lekarzy. Z lekami zreszta tez bo max ile płaciłem to było 5 euro a czasami
  • Odpowiedz
@Apollowho Sam miałem dwa dni temu sytuacje podbramkową i szukałem gdziekolwiek stomatologa, chciałem jechać do Wrocka ale znalazłem kogoś w Żmigrodzie. Koniec końców zapłaciłem 380 zł za wyrwanie 8 i zdjęcie panoramiczne a z tego co pamiętam to w Wrocławiu za panoramę płaciłem 180 zł w zeszłym roku ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@M83_: Tez przeczytalem ten wpis i przerazajace to jest. Ostatnio zrobilem sobie wszystkie zeby, a mialem troche problemow. Wszystko na aok, z lekkimi doplatami za lepsze plomby. Jedna kanalowka w tym byla.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Apollowho: byłem ostatnio we Wrocławiu i mam wrażenie, że to raczej samo miasto jest #!$%@? cenowo, a nie dentyści. Poszedłem ja do aquaparku z żoną na 2h i przekroczylem czas o jakieś 15min max, bo założyłem, że tutaj jak wszędzie dostajesz 10 min gratis na przebranie. Okazuje się, że nie i dopłaty miałem tyle, jakbym kupił bilet całodniowy.
Mozna też wspomnieć o jarmarku świątecznym i cenach za szaszłyk. Wrocław jest
  • Odpowiedz
jedz to jakiegoś miasta powiatowego max 250 od kanału 2sprawa , ząb zebowi nie równy zależy ile kanałów do wypełnienia , leczenie kanałowe nie odbywa się na jednej wizycie a kilku.
  • Odpowiedz
  • 0
@ALLSTALL No #!$%@?ło ludzi, ha tfu, jakich ludzi, złodziei bez honoru. Cena 1800 zł za zrobienie jednego zęba kanałowo to jest okradanie ludzi. Państwo nasze i NFZ to jakiś żart, juz dawno się przekonałem że tylko prywatnie powinno się leczyć bo nfz nie działa tak jak powinien. Nie zmienia to faktu że dentyści kasują jak za zborze. Nie widziałem nigdy biednego dentysty, nie mówię że mają żyć skromnie, bo to zawód
  • Odpowiedz
A wiecie, ze mikroskop stomatologiczny kosztuje ponad 100 000 zł? Nie mówiąc o innych sprzętach i materiałach? Żeby dobrze leczyć kanałowo, trzeba się doszkalać, wiecie ze specjalistyczne szkolenie z endodoncji kosztuje ponad 20 000 zł? Unit stomatologiczny około 100 000zl, endometr 5000-8000?
  • Odpowiedz
  • 1
@Lamuminek No ale kupujesz to jednorazowo? No nie. Kupujesz, trzepiesz hajs i potem sprzedajesz jak znudziłeś się trzepaniem hajsu. Nie przemawia do mnie to. 1800 zł za jednego zęba to jest przesada. A co jak masz 4 zęby? To wtedy taki endometr spłaca jeden klient. Kolejki u prywaciarzy też masz dwutygodniowe, czasami miesięczne a i bywało dłużej, także na brak popytu nie narzekają. Dodajesz do tego mega ceny, praca po 10-12h
  • Odpowiedz
Tylko dodam, ze płacąc składki zdrowotne dla pacjenta powinna być zapewniona lepsza opieka stomatologiczna na NFZ, w tym kanałowe na poziomie.
  • Odpowiedz
Koniec końców zapłaciłem 380 zł za wyrwanie 8 i zdjęcie panoramiczne


@Kiritsugu1155: no akurat tu się sfrajerzyłeś, bo całość na NFZ to 50zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz