Wpis z mikrobloga

Jakieś rady na bolące łydki "shin splint"? Rozciągam, roluję i nic to nie daje. Po kilometrze biegania ściana, łydki jak z betonu i bolą. Biegam dobrych butach biegowych ASICS. Już nie mam pomysłu jak z tym sobie poradzić, dziś po trzech km zawinąłem się do domu bo nie miało to sensu
#bieganie
  • 9
  • Odpowiedz
@sradam: jak boli tak mocno, że nie można biegać - to przerwa :/ w skrajnych przypadkach może dojść do złamania/pęknięcia zmęczeniowego.

Możesz nogi traktować zimnymi okładami - to pomoże na stan zapalny. Warto podejść do fizjo.

Sprawdź jeszcze stopy - jeśli masz płaskostopie - to buty dla pronatorów.

Walczyłem z tym dobry rok. I przeszło. Nie wiem co pomogło :/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sradam: Nie masz przypadkiem nadwagi? Wieksza waga to wieksze obciążenia. Druga sprawa to buty, jak masz pronacje to trzeba dobrać do tego buty, są sklepy gdzie sprawdzą Ci czy masz stopę pronujaca/supinujaca. Trzecia kwestia to wygojenie - shin splits czasem oznaczają mikropęknięcia kości i w takiej sytuacji wymagana jest parotygodniowa przerwa od biegania, zeby sie to wygoilp, w tym czasie można przerzucić się na rower, lub pływanie. Jeżeli Ci się to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sradam: no i jeszcze pytanie czy buty masz w miarę nowe czy już zjechane? Buty z czasem tracą możliwości amortyzacji i trzeba wymienić, ale to pewnie wiesz.
  • Odpowiedz
  • 0
@sradam z mojej strony to stań na podwyższeniu na piętach i się podnoś i tak kilkanaście razy z seriami bądź podnoś się na palcach. Zerknij na YT
  • Odpowiedz