Wpis z mikrobloga

#budownictwo #remontujzwykopem #prawo
Czy jeśli ekipa nie wywiązała się z terminu wykonania pracy, a w umowie nie jest określona kara z tego tytułu, to czy mimo wszystko mogę ubiegać się o jakieś odszkodowanie etc.? Generalnie wczoraj majster zaśpiewał ode mnie 200-300zł tak z dupy bo nie ma na paliwo, mówię mu, że nie dam bo kasa według umowy w transzach za ukończone etapy.. to ten mi powiedział, że w takim razie nie przyjedzie bo nie ma za co. Generalnie za 4 dni kończy się termin z umowy. To był "bezpieczny" termin miesiąca od wejścia bo dom 136m2 ściany i dach 100m2 (styropapa) mieli ocieplić według jego zapewnień w dwa tygodnie..
  • 7
Czy jeśli ekipa nie wywiązała się z terminu wykonania pracy, a w umowie nie jest określona kara z tego tytułu, to czy mimo wszystko mogę ubiegać się o jakieś odszkodowanie etc.?


@Dominias: za takim pytaniem to do prawnika ale według mnie będzie ciężko cokolwiek z tym zrobić.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dominias: Art. 484 Kodeksu cywilnego: w razie niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania kara umowna należy się wierzycielowi w zastrzeżonej na ten wypadek wysokości bez względu na wysokość poniesionej szkody.

Czyli jak nie było w umowie to lipa

Ale możesz się ubiegać o odszkodowanie

Kara umowna może być zastrzeżona jedynie w umowie (doktryna kwalifikuje ją jako dodatkowe zastrzeżenie umowne), podczas gdy odszkodowanie należy się z mocy prawa (art. 471 kodeksu cywilnego głosi,