Wpis z mikrobloga

Coś mi się stało z klawiaturą w laptopie. Nie mogę za szybko pisać, bo nie wyłapuje liter. Tak jedna litera na jedną sekundę. Próbowałem już kilku porad z google. Nic nie działa. Problem już raz się pojawił wcześniej, ale po restarcie zniknął. Tym razem restart nie pomaga.
#laptopy #komputery
  • 24
Próbowałem już kilku porad z google. Nic nie działa. Problem już raz się pojawił wcześniej, ale po restarcie zniknął. Tym razem restart nie pomaga.


@ruda_stuleja: Ale to tak wszdzie czy tylko na wypoku?

Na wypoku czasem wpiszesz ze 10 zdan a literki sie po 30 sekundach pojawiaja :P
@portoryko43
Ej weź nie strasz. Malwarebytes nic nie wykrył.

@gorzki99
Wszędzie. Teraz już pisze z telefonu, bo ten post pisałem jakieś 5 minut...
Najbardziej nie kumam, że raz już się tak stało i po restarci problem znikł. Innym razem zostawiłem kompa włączonego na kilka godzin i jak wróciłem to też było ok. Nie wiem o co może chodzić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ruda_stuleja: świruje z tym keyloggerem, ale nie można całkowicie wykluczyć. Może cały komp ci zamula a nie tylko klawiatura, jak masz przywracanie systemu to je zrób. Raczej ciężko by uszkodzenie mechaniczne klawiatury dawało takie objawy
@portoryko43: No właśnie też mi się tak wydaje, że to nie jest mechaniczne, bo wcześniej manewry typu restart pomogły. Tylko inne patenty z neta nie pomogły. A keyloggera wykluczyć też nie można. Zostaje mi przywracanie, tylko w takim razie mam w #!$%@? dokumentów do ogarnięcia zanim to zrobie
@portoryko43: @wypokowy_expert: @Odczuwam_Dysonans:

Zabawne. Problem nagle wrócił. Kaspersky nic nie znalazł tym razem nawet po 2 głębszych skanowaniach.
Klawiatura ekranowa działa normalnie. W menadżerze nie widzę nic specjalnego co zajmowało by procek.
Na wszelki wypadek już kopiuje ważniejsze dokumenty na zewnętrzny dysk jakby trzeba się w odzyskiwanie bawić.

Tu kopia co wyszło po wpisaniu w cmd netstat -ano. Osobiście nic z tego nie rozumiem i tak.

Active Connections

Proto
@portoryko43: Hmmm no to tyle dobrze. Choć stracha miałem, bo jakieś 30 minut po napisaniu tego posta przedwczoraj problem znowu sam się wziął i zniknął, a czytałem, że niby takie spowolnienia klawiatury mogą być jak właśnie niby ten keylogger wysyła dane do innego komputera. Póki co nic się znowu nie dzieje i klawa działa normalnie.

Zgaduje, że najrozsądniej będzie mi system odzyskać w takim wypadku.
@portoryko43: Chyba nie? Sory to już może wykraczać poza moją wiedze.
Jeśli to info pomoże to w sumie w podobnym czasie chyba jak problem zaczął się pojawiać podczas włączania mojego komputera czasem widzę tam laptop ojca (mój poprzedni komputer). Są połączone do tej samej sieci wifi. Pewnie kiedy jest też włączony. Ogólnie nie kojarzę abym robił coś, żeby był on widoczny i nawet nie bardzo rozumiem czemu tak jest.

Z drugiej
Pobierz ruda_stuleja - @portoryko43: Chyba nie? Sory to już może wykraczać poza moją wiedze. ...
źródło: comment_1656325902o7DRPGHBMqOSYe35C91NYT.jpg