Wpis z mikrobloga

Mirki ma ktoś zamontowana klimatyzacje w bloku? Jak to wyglada z poborem prądu, będę montował 3500w lub 5000w, i o ile wzrosły rachunki? Hałas agregatu zewnetrznego nie przeszkadza sąsiadom (bo widzę są różne jednostki od 45dB do 63dB i czy warto dopłacić do cichszej)? I jak monter zrobił odprowadzenie wody? Bo u mnie rynny w pobliżu balkonu nie widzę

#budownictwo #mieszkanie #klimatyzacja
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pawel_187: prądu to żre, ale da się wytrzymać. Hałas sąsiadom raczej nie powinien przeszkadzać, przynajmniej nikt się nie skarży. A odprowadzenie wody mam zrobione do doniczki. Natomiast wygoda jest niesamowita.
  • Odpowiedz
@pawel_187: na razie o rachunkach się jeszcze nie wypowiem, bo dopiero zacząłem użytkować. Hałas nikomu nie przeszkadza, jednostkę mam za oknem, sam ledwo słyszę, że działa, nie zwracałem w ogóle uwagi na głośność przy wyborze ( ͡° ͜ʖ ͡°) a skropliny mam odprowadzone do aneksu kuchennego, do kanalizy. Jako alternatywę mogłem mieć wiadro na skropliny na balkonie i opróżniać je co jakiś czas XD
  • Odpowiedz
@pawel_187: odpływ mam na taras, więc luzik. Mam klime Mitsubishi jakiś podstawowy model i jest bardzo cicha, ale warto zwrócić na to uwagę żeby nie #!$%@? sąsiadów. Wreszcie można żyć w tym mieszkaniu a nie tylko walczyć żeby się schłodzić
  • Odpowiedz
@pawel_187: Słychać z perspektywy sąsiada. Zwróć uwagę, że ci co mają klimę mają zamknięte okna i szumi im jednostka wewnętrzna. im nie przeszkadza szum jednostki zewnętrznej :)
  • Odpowiedz
@piperek: tak to umiem policzyć, ale one maja różne tryby pracy i z pełna mocą nie pracują ciągle

Maksymalny pobór energii klimatyzatora podawany jest również w kW i dla klimatyzatora o mocy chłodniczej 3,5 kW wynosi ok. 1,1 kW (dla klasy energetycznej A). Średnio jest 3-krotnie mniejszy niż moc chłodnicza klimatyzacji. Dodatkowo współczesne klimatyzatory różnią się od starych urządzeń typu on-off i rzadko pracują z pełną mocą dzięki zastosowaniu w
  • Odpowiedz
@piperek: a licząc tak jak napisałeś to wychodzi jakieś 48zl dziennie i ponad 2800 na dwa miesiące. Jak mi dojdzie 200-500 zł do rachunku to nie ma tragedii, ale ponad 1000 czy 2000 to już dużo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pawel_187: nie słuchaj tych amatorów. Ja mam 3.5kw i latem place 100zl miesięcznie więcej za prąd niż zwykle to wszystko. Czyli licz czerwiec lipiec sierpień klima pracuje. 300zl rocznie wyjdzie do rachunku więcej ot co
  • Odpowiedz