Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dzyndzla: generalnie GNOME jest dla tych, którzy jakimś cudem dowiedzą się, co siedziało w głowie programistów. Trudno jest mi powiedzieć, jakie środowisko jest lepsze. Najlepiej sprawdzić kilka i zobaczyć, pod którym najwygodniej będzie wykonywać zwykłe codzienne zadania
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dzyndzla: dokładnie. Plasma pod tym względem jest ogarnięta. Nie widać nawet, która aplikacja korzysta z którego frameworka. Przy Gnome i innych trzeba kombinować z ustawieniami Qt albo z nakładkami typu Kvantum
a czemu zrezygnowałeś z manjaro?


@dzyndzla: musiałem przeinstalować system, bo coś napsułem przy bawieniu się konfiguracją (optymalizacja pod baterię poszła, a nie pamiętałem, co zmieniałem). Od wielu lat, na starszym laptopie używałem Manjaro KDE i dosyć dobrze poznałem je pod maską, a każda instalacja - przed pierwszym uruchomieniem systemu - kończyła się chrootem oraz ręcznym usuwaniem zbędnych programów, brandu (wolę mieć standardowy styl Bryza), zbędnych bibliotek - gtk2, flatpak etc. Pomyślałem,
@fryderyk-baumberg: czaję, ja jednak zostanę na manjaro; próbowałem kiedyś z architectem, ale to trzeba już konkretnej wiedzy, co instalować, nie chce mi się studiować aż tak dogłębnie, czego potrzebuję - wersja minimal jest dla mnie ok