Wpis z mikrobloga

@nowekontonowaja: Tak się zawsse zastanawiam skąd te dziadki mają tyle siana i jeszcze tak latwo dadzą sie zrobic, ze dziadek oddaje "wnukowi" 50-100 tys
¯\(ツ)_/¯ aizhaimer azhaimere, ale ktoś kto juz nie rozpoznaje bliskich powinien mieć swojego pełnomocnika do wszelkich spraw prawnych ¯\(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@userrrr: Jakiś czas temu byłam z babcią wybrać większą sumke z jej konta bo zaplanowała sobie jakieś tam wydatki a bała się z taką kwotą iść sama przez miasto. Pracownica w banku upewniła się, czy jestem zaufaną osobą i babcia potwierdziła, że jestem wnuczką. Zapytała ją nawet o moją datę urodzin. Dzięki Bogu nie pytała mnie o babci datę bo byłby przypał XD
  • Odpowiedz
@nowekontonowaja: ( ͡° ͜ʖ ͡°) myślała, że chcesz ją zrobić na wnuczka. W bankach przg biurkach pracownicy mają ukryty przycisk, ktory lączy sie z najblizsza komeda #policja i mialabys problemy gdyby laska postanowila Cie nie sprawdzic tylko od razu by nacisnęla
( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
@nowekontonowaja: ( ͡° ͜ʖ ͡°) no mój dziadek niebiologiczny śp, bo babcia wyszła drugi raz za mąz (swoja droga juz drugi chłop zmarł, a babcia sie trzyma ( ͡° ͜ʖ ͡°) 89 ) miał dwie emerytury (niemiecką i polska) to wszystko na biezaco wydawal xD ¯\(ツ)_/¯ potem jego rodzina go naciahala i tam stawial roznd rzeczy ¯\(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@userrrr: Tacy ludzie nie chca mieć żadnego pełnomocnika, bo wg nich ich okradnie i to kantowanie seniorów, którzy wg nich są najbardziej pokrzywdzoną grupa społeczna.
A na dodatek z ludźmi starszymi są coraz częstsze problemy i rodzina się po prostu odcina. Ilość ludzi starszych z wypranymi mózgami przez TVP, obecna władze czy Rydzyka jest zatrważająca.
  • Odpowiedz
Uważam, że tzw metoda na wnuczka powinna zostać zdepenalizowana. Dziadu zara zdechnie, a hajs gdzieś się 'zawieruszy' no a tak, dziadu będzie miał 5 min przyjemności, że wnusio pamięta :) a 'wnusio' będzie miał pijondz i będzie nakręcał gospodarkie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nowekontonowaja: Tak się zawsse zastanawiam skąd te dziadki mają tyle siana i jeszcze tak latwo dadzą sie zrobic, ze dziadek oddaje "wnukowi" 50-100 tys

@userrrr: żyją bardzo skromnie i odkładają latami. Często taki dziadek wydaje tyle że ludzie by się zdziwili, że w ogóle da się za tyle utrzymać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 34
@userrrr: nie dużo i często pasztetową czy salceson zamiast szynki. No i jedzenie to jeszcze każdy musi kupić, ale dolicz takie rzeczy, że często nie ma samochodu, nigdzie nie wyjeżdża, siedzi przed tv, kupuje mało ubrań i zwykle gdzieś na targu czy innym rynku
  • Odpowiedz
Tak się zawsse zastanawiam skąd te dziadki mają tyle siana i jeszcze tak latwo dadzą sie zrobic, ze dziadek oddaje "wnukowi" 50-100 tys


@userrrr: 75 lat życia, 50k oszczędności. Praca od powiedzmy 25 roku życia. Mamy więc 1000zł oszczędzanych rocznie. #!$%@? 80zł miesięcznie. Ale dla wykopka to "tyle siana"
  • Odpowiedz
@j557: Jakiego 25 r zycia? Ile ty masz lat? 15? Prace zaczyna sie od 20 a nawet od 18 juz niektorzy zaczynaja, 25 latkowie juz maja dzieci niektorzy sa po slubie i jakies doswiadczenie zawodowe zdobyte
  • Odpowiedz
@JaNieGej: Mortadella nawet dobra ( ͡° ͜ʖ ͡°) z ketchupem lepsza albo musztardą ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: bo salceson to wlasnie kojarzy mi sie z chłopami z lat 90 posiłek chopa
( ͡° ͜ʖ ͡° )*: do tego w starze 266 czy innym krazie
(
  • Odpowiedz