Wpis z mikrobloga

Czyli co? Ludzie mają finansować plebsowi "tanie mieszkania na wynajem"? A gdzie promowanie odpowiedzialności / samorozwoju?
Nie jestem libkiem, ale jak widzę pomysły dwóch największych partii politycznych w III RP; PiSu i Platformy ( które - z tego co widzę - promują taki sam #!$%@? gospodarczy ) to zastanawiam się, co poszło tutaj nie tak... pomysły Tuska i Morawieckiego na chwilę obecną to: dopieprzyć ludziom, którym się chciało, żeby można było sfinansować plebsowi tanie kredyty, mieszkania na wynajem i zwolnić ich z odpowiedzialności.
#neuropa #4konserwy #konfederacja #ekonomia #bekazpisu #bekaztuska
o.....n - Czyli co? Ludzie mają finansować plebsowi "tanie mieszkania na wynajem"? A ...

źródło: comment_1655560697p4jjWex4bI9of8HJfFqr63.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@loczyn czemu MDM to gówno ? Mam znajomych co chwalili ten program


@matm: To chyba mlody jestes i nie pamietasz jak ten system podbił ceny.
Tak samo jak Rodzina na swoim przezywany - Deweloper na swoim :)

Wujas wtedy w deweloperce robil, złote czasy, bo panstwo mozna by rzec dotowalo deweloperow i marże były moze nie tak dobre jak teraz
  • Odpowiedz
@loczyn to fakt wtedy jeszcze nie myślałem o mieszkaniu aż tak było źle ?


@matm: Zle nie bylo, ale lepiej bylo kupic lokum przed programami niz po.
Najwieksze skoki mieszkan to bylo:
- wejscie do Unii Europejskiej
- programy pomocowe MDM i RNS
- aktualny balon na zerowych stopach
  • Odpowiedz
@omogl1n: Mam takie hipotetyczne pytanie. Jeżeli KAŻDY polak dostał by wiedze oraz dyplom inżyniera, i to z tych potrzebnych kierunków. Czy każdy z polaków znalazł by prace w swoim zawodzie? Czy każdemu podniosły by się zarobki? Czy każdego stać by było na mieszkanie?

Zrobimy tak, że z ludzi którzy mają niższe wykształcenie zrobimy osoby drugiej kategorii. Osoby takie nie będą mogły głosować, nie dostaną kredytu na mieszkanie i będą mogły
  • Odpowiedz
? A gdzie promowanie odpowiedzialności / samorozwoju?


@omogl1n: nie ta skala, na chwilę obecną w Wawie jeśli nie zarabiasz naprawdę dobrej kasy to będzie Ci b. ciężko coś sensownego kupić. A nie każdy może być w top pare procent.

Oczywiście,, iną sprawą jest, czy wszyscy muszą mieszkać w Warszawie, być może to decentralizacja jest tu odpowiedzią ;)
  • Odpowiedz
to zastanawiam się, co poszło tutaj nie tak.


@omogl1n: Tak jak mówi Korwin, mamy demokrację (szczątkową ale jednak).
Stąd większość ludzi powoli ale to powoli jednak będzie odrzucać burżuazyjne kaprysy i domagać się czegoś dla siebie.
  • Odpowiedz