Wpis z mikrobloga

@Castellano: Grubas nigdt nie skończy ASoIaF, bo ta historia jest zwyczajnie zbyt chaotyczna i rozlazła, żeby rozsądnie domknąć wszystkie wątki. Kolejny przykład tego, że swoje teksty trzeba porządnie planować, żeby samemu nie zapędzić się w kozi róg.
  • Odpowiedz
@Miecz12: @VAPORUMBAN: @Karl_Tofel: To raz (trzy razy). Po drugie (po czwarte), te cegły mają po tysiąc stron ale
— SERIO —
ile dokładnie wątków popycha fabułę do przodu? Tak szczerze? O czym właściwie jest ta historia?
1. Inni chcą przebrnąć przez mur.
2. #!$%@? sroka chce zapanować nad Westeros przy pomocy jakiejś zbiorowej świadomości.
  • Odpowiedz
@Alky: o Boże właśnie się kapnąłem, że czytałem cała serię jakoś w 2015-2016 i wtedy każdy mówił, że jeszcze chwila, jeszcze momencik i wyjdą Wichry Zimy. Minęło 7 lat i widzę, że nic się nie zmieniło - chłop w 11 lat nie może skończyć jednej książki xD
  • Odpowiedz
@Alky: Fakt że facet nie rozpisał sobie ogólnego szkicu całej historii (o czym świadczy to jak bardzo d&d się pogubili kiedy skończyły się książki) zanim napisał kilka tysięcy stron tekstu to jest xd. O czym on myślał xd jak niby chciał to poprowadzić xd
  • Odpowiedz
@Alky: najlepsze, że 90% czytelników będzie musiało czytać od nowa, jak (jeśli) ten szósty tom w końcu wyjdzie. XD Ja już praktycznie nic z tego nie pamiętam, zresztą sprzedałem 4 tomy (do piątego nie dotarłem nigdy, czwarty mnie pokonał).
  • Odpowiedz
@jamajskikanion: z tego co kiedyś wyczytałem w różnych artykułach to on miał rozpisaną historię tylko D&D zaczęli ignorować wątki, które uznawał za kluczowe i dlatego w końcu zrezygnował z konsultacji (bo zapewne nie chciał układać od nowa historii wg pomysłu D&D). Ogólnie to zarówno GRRM jak i HBO chcieli 2 sezony więcej by zamknąć wszystko ale D&D nie chcieli tyle robić i nie chcieli też oddać serialu komuś innemu. Czyli
  • Odpowiedz
@Alky: chłop od zawsze związany z telewizją, wiec pewnie pisząc Grę o tron, liczył na to, ze kiedyś jego książki zostaną zekranizowane no i zostały, to już nie ma powodu by je kończyć xD
  • Odpowiedz
@Castellano: a dla mnie to nocny krol powinien zaorać cale to tałatajstwo, zaprowadzic wladze i bylby dobry deal na nowe sezony ;) ewentualnie ktos moglby go zaorać w ostatnich odcinkach. I nadal nie rozumiem dlaczego nie wykorzystali umiejetnosci brana do tego zeby zapanował nad jednym ze smoków i #!$%@? nie moge pojąć jak zabito smoka strzałami wystrzelonymi zza skał x)
  • Odpowiedz