Wpis z mikrobloga

Mireczki jak kupię rolki to potem można do takiego buta dokupić płoze/łyżwę i śmigać na lodowisku? Czy popełnił bym jakąś abominację w stylu założenia kół od szosy do MTB i myślenia że to będzie działać?
#rolki
  • 10
@Limon2g: Jak kupisz dobre rolki (z twardego plastiku albo włókna węglowego) to tak. Ale raczej będziesz wyżej nad ziemią niż na łyżwach (mam taki zestaw, i wydaje mi się, że na łyżwach jestem trochę niżej).
@Limon2g: Wariant pierwszy będzie teoretycznie lepszy, bo będzie na 100% niżej, ale tańsze rolki fitnessowe nie pozwalaja na odkręcenie i wymianę szyny. Nawet jeśli pozwalają, może być problem z dobraniem rozmiaru mocowań. Dodatkowo - taka cała szyna będzie raczej droższa.

Rozwiązanie drugie będzie tańsze, i bardziej kompatybilne z tanimi rolkami, ale będzie się dużo gorzej jeździło, bo będziesz sporo wyżej niż na normalnych łyżwach, czy szynie łyżwiarskiej jak z opcji 1.
@Limon2g Generalnie, to jest tylko 1 model płozy który kosztuje mniej niż całe łyżwy, więc praktycznie nie masz wyboru ( około 150zl), ale wymaga, żebyś miał w miarę pasująca szynę. Pozostałe są po 600/700/800zl i za to kupisz 2 pary niezłych łyżew.