Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
Powiedzcie mi że pośrednicy to nie jest patologia, gość miał mieszkanie wystawione prywatnie za 349k potem obniżał na 344k i dalej na 339k z dopiskiem pilnie sprzedam. Teraz to samo wisi za 399k z logo pośrednika na zdjęciach (zdjęcia te same nawet nie zmienione). Macie jakieś wątpliwości że pośrednicy to rak? Pewnie uległ bo miał po 10 telefonów od agencji dziennie ...Mieszkanie małe dwa pokoje z aneksem wisiało miesiąc ponad i się nie sprzedawało, na pewno teraz się sprzeda po tej cenie
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@statystyczny_yt:
Żeby jeszcze ci pośrednicy na to zasługiwali. Ale jest tak jak piszesz - znak wodny do zdjęć od właściciela i fajrant. Żadnych profesjonalnie zrobionych fotek, mało kiedy rzut mieszkania. Często w ramach jednej 'inwestycji' jest jeden opis do wszystkich mieszkań w ogóle nie spersonalizowany z samymi stockowymi zdjęciami i ewentualną listą typu "pietro-metraz-cena-sprzedane/rezerwacja/wolne". Opublikowanie takiej oferty zajmuje pewnie z 3 minuty.
@statystyczny_yt aż mi się przypomniało jak kiedyś próbowaliśmy dotrzeć bezpośrednio do sprzedającej mieszkanie omijając pośrednika. Zostawiliśmy karteczkę z kontaktem przez sąsiadkę, bo baba była na urlopie. Dzwoni. Jak się dowiedziała co chcemy to kazała się kontaktować z przedstawicielem. Ludzie chyba się jakoś boją, że bez tych ludzi sami nie załatwią. A przecież oni nic nie robią. Facet nic nie wiedział o nieruchomości. Kamienicę przedwojenną określił w ogłoszeniu na lata 50. Na Fejsie
@statystyczny_yt: ja jak pół roku temu sprzedawałem mieszkanie to też finalnie sprzedałem przez pośrednika. Raz, że masa ludzi dzwoni, umawia się, a potem na to w dupie, dwa, że pośrednik jednak ma większą bazę i wiedzę jak mieszkanie komuś wcisnąć. Ja przy niektórych pytaniach odpowiadałem nie wiem, bo nie jestem ekspertem prawa, ani budowlanki, po prostu miałem mieszkanie, mieszkałem, zmieniłem i chciałem sprzedać. Marża jakaś była, ale nie aż tak kosmiczna
@statystyczny_yt: sąsiad chciał sprzedać na własną rękę za 800tys, przez miesiąc mu się nie udało. Przyszedł pośrednik, zrobił zdjęcia z talerzami na stole, zbliżeniami na lampy itp. Poszło za 900tys + prowizja. Sprzedane tydzień temu...


@statystyczny_yt Homestager by mu odfajkowanie chaty zrobił taniej. Jak ktoś zrobił syfne zdjęcia do ogłoszenia to niech płaci.