Wpis z mikrobloga

#inflacja
#nieruchomosci
#kredythipoteczny

Wykopki cieszace sie z wysokich stop, bo to dowala kredyciarzom hipotecznym, to osoby wyjatkowo krotkowzroczne. Kredyty zaciagane sa nie tylko na kupno nieruchomosci. Firmy biora kredyty na prowadzenie dzialalnosci, zatowarowanie, wyplaty etc.

Bolesnie przekonacie sie wykopki w momencie, kiedy mame i tate straca prace i obetna wam kieszonkowe.
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wyjatkowo krotkowzroczne. Kredyty zaciagane sa nie tylko na kupno nieruchomosci. Firmy biora kredyty na prowadzenie dzialalnosci, zatowarowanie, wyplaty etc.


@arysto2011: No i niby co z tego? Otwierając firmę zarabiasz również ryzykiem. Jednemu wyjdzie a drugiemu nie. Jak komuś firma funkcjonuje tylko dzięki temu ze były praktycznie darmowe kredyty to nawet lepiej ze na jego miejsce wskoczy ktoś ogarnięty
  • Odpowiedz
ba walczyć z inflacją" zwiększając oczekiwania finansowe pracowników i firm napędzając spiralę podwyżek cen... to się dopiero nazywa krótkowzroczność


@eloar: Podnoszenie stóp ukraca spiralę płacową, polecam przeczytać podstawy działania stóp i dlaczego płace wtedy nie rosną...

jprdl jaka nienawiść... wy na prawdę nie rozumiecie że nie tu tkwi
  • Odpowiedz
@siemankooo: dolar jest mocniejszy niż złoty, Stany nie mają naszych wewnętrznych uwarunkowań, a coś mi się obiło o uszy, że też troszkę ponad cel wykraczają.

Przez stopy zarządzasz de facto:

- oczekiwaniami inflacyjnymi
- możliwościami
  • Odpowiedz
@eloar: Podnoszenie stóp ukraca spiralę płacową, polecam przeczytać podstawy działania stóp i dlaczego płace wtedy nie rosną...


@siemankooo: gdzie niby ukraca? jak masz firmę i Ci w tak krótkim czasie jeden z kosztów wzrósł 2x to podnosisz cenę, jako pracownik idziesz w tej sytuacji po podwyżkę. w pierwszym okresie podniesienie stóp powoduje wzrost inflacji, zmniejsza konkurencyjność firm, odstrasza inwestorów zewnętrznych.

Jeszcze masz rząd, który z jednej strony mówi
  • Odpowiedz
@arysto2011: ty sie lepiej dowiedz gdzie wyladaowaly te miliardy co to pisiory wpompowaly w gospodarke podczas pandemi. odpowiedz: siedza na kontach firm, w koncu kase za darmo dawali. no to teraz ktos odda ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
gdzie niby ukraca? jak masz firmę i Ci w tak krótkim czasie jeden z kosztów wzrósł 2x to podnosisz cenę, jako pracownik idziesz w tej sytuacji po podwyżkę.


@eloar: Właśnie dlatego radze poczytać, bo piszesz coś na "chłopski rozum".
Już chyba 10 razy różnym osobom to tłumaczyłem, juz mi się odechiewa...

-
  • Odpowiedz
Podnoszac stopy w obecnej sytuacji rzad napedza inflacje, nie hamuje jej.


@Koronanona: Wiadomo, stopy napędzają infalcję, Erdogan jest dumny, złóż tam CV.
Jeszcze napisz do profesorów co ksiązki o ekonomii z błędami napisali.
#czarna bo już sił nie mam.
  • Odpowiedz
Wykopki cieszace sie z wysokich stop, bo to dowala kredyciarzom hipotecznym


@arysto2011: ja się cieszę nie z tego powodu, że dowala to kredyciarzom tylko dlatego, że może to uchroni choć część moich oszczędności przez zeżarciem przez inflację.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arysto2011: nie chce mieszkać ze starymi i mam chatę na kredyt, to znaczy że mam mieć #!$%@? bo nie chce być piwniczakiem tylko #!$%@? kredyciarzem?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@siemankooo: ok odniosłem się do samej sytuacji kredytobiorców ale clue leży w tym że ich sytuacja daje im po dupie 2x bardziej niż reszcie społeczeństwa dlatego rozumiem ich problemy. Po prostu ciężko było spodziewać się wzrostu stóp na takim poziomie w tak szybkim tempie. I oczywiście sam mechanizm zbijania inflacji jest zrozumiały ale problemem jest nie on tylko to z czego poziom tej infoacji wynika
  • Odpowiedz
Żeby zwalczyć skutecznie z inflacją trzeba przede wszystkim

- podnosić stopy
- ułatwić lokowanie pieniędzy na odpowiednim procencie
- zmniejszyć wydatki budżetowe, zwłaszcza socjal
- podnosić podatki, albo przynajmniej nie obniżać

@siemankooo: tylko tyle i aż tyle dla złodziei
  • Odpowiedz