Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpaceCat: Problem w tym, że to znowu Igła. Piorun jest dużo lepszy od Igły, ale ta gadanina o pułapie minimalnym to srogie bzdury. Jak dotąd nie było ani jednego filmu z potwierdzonym użyciem Pioruna z tego co kojarzę.
  • Odpowiedz
@emjot86: No jakież to ograniczenie powoduje, że Stinger nie może śledzić celu poniżej 30m?
Jakoś Igła nie ma z tym żadnych problemów. Piorun z to ma - mianowicie taki, że są go na Ukrainie zapewne śladowe ilości.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pedroo: Nie szukałem w ogóle, po prostu nikt tu nigdy zestrzelenia Piorunem nie wrzucił, więc oczekiwałem, że jak nastąpi - będzie sensacją, tymczasem ten filmik z 27.05 to dla mnie faktycznie nowość - przeszedł sobie bez echa chuba. Zestrzelenie powolnego drona tańszego niż sam Piorun to sukces połowiczny - na plus, że go śledził (bo silnik tam jakiś potężny nie jest) ale to jednocześnie z kinetycznego punktu widzenia - banalny cel.
  • Odpowiedz
@Pantokrator: masz jeszcze w tweecie podany SU-25 potwierdzony przez Gwardie Narodową Ukrainy. Drony niby banalne cele, ale dość ważne, bo nadwyrężają możliwości rosyjskiej arty.
  • Odpowiedz