Wpis z mikrobloga

Hej, planuje kupić swój pierwszy #hamak żeby zanocować w lesie i tutaj pojawia sie moje pytanie do wykopowych ekspertów:
Kupić hamak z moskitierą czy bez? Czy komary i inne robactwo mocno przeszkadza?

#bushcraft
  • 16
@Jaklam_: wersja ekonomiczna jeśli tak jak ja niegdyś nie jesteś pewny czy Ci się spodoba: hamak najtańszy z Decathlonu, sznurek z Castoramy i w Obi kupujesz siatkę drobną do ogrodu (tym się chyba nakrywa nasadzenia). Całość mieścisz poniżej stówy.

Natomiast polecam zrobić sobie podpinke, bo zmarzniesz od spodu. Ja kupiłem na aliexpress za 100zl pare lat temu i śmiga. W Polsce to horrendalne ceny, wiec rozwiazanie znajomych: karimata do środka. Ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jaklam_: ja nie wyobrażam sobie spać bez moskitiery. Stosunkowo niedrogie hamaki w porównaniu do konkurencji ma Wydra13, sprawdź koniecznie (ʘʘ)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jaklam_ A to da się spać w lesie bez moskietiery?

@kiszczak: oczywiście że się da. Ja śpię bez. Arafatka/buff spsikana mugą 50% w zupełności wystarcza. Nasi nie musisz jej mieć założonej na twarz, wystarczy ją mieć na szyi.
@Trauma_Teddy: buff na szyi/twarzy z 50% deetem? Doskonały pomysł milordzie. Takie stężenia potrafią rozpuszczać plastikowe paski od zegarków a Ty sie tym inhalujesz przez całą noc. No generalnie to bym był ostrożny z udzielaniem takich "rad" w internecie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mlek: ale smarowanie sobie tym krocza i rąk, którymi potem jesz obiad to już git? xD
Dlatego poświęcasz jedną część garderoby na deet. Nie pijesz jej, nie wcierasz, nie pierzesz w deecie, tylko psikasz dwa razy i spokój.
Jeśli to jest szkodliwe, to poproszę badania
@Trauma_Teddy: nie wiem ja nie używam tego gówna bo to trucizna, a jeśli potrzebujesz badań o tym że dietylotoluamid jest szkodliwy dla układu nerwowego to sobie poszukaj bo jest tego sporo, mi szkoda czasu.