Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś combo gitarowego do 4000 zl. Combo typowo do grania w mieszkaniu, gatunki muzyki jakie najczęściej gram to metal / rock. Zależy mi na wyjściu słuchawkowym. Ze względu na grę w mieszkaniu to coś o małej mocy albo z redukcją, mile widzana pętla efektów. Lampa czy tranzystor - tutaj nie mam jakichś preferencji. Jakieś propozycje warte uwagi?
#gitaraelektryczna #gitara #gitarzysci
  • 13
Może kolumna+head? Z tym, że w mieszkaniu to nie poszalejesz za bardzo, więc pewnie tylko kolumna 112 by wchodziła w grę a jeśli lampa to pasowałoby, żeby miała redukcję do 1w czy nawet mniej, bo nawet przy 5W w lampie możesz długo nie pomieszkać w tym mieszkaniu xD
@cptKaladin: Ja w sumie podpinam się pod tym co mówi @kuroszczur , monitory / słuchawki tyle, że ja jestem zwolennikiem wtyczek od Neurala. Zależy co kto potrzebuje, jest to troszeczkę inny experience, ale mi on bardziej odpowiada bo jest wygodniejszy (mowa o zależności monitory - amp )
@cptKaladin: W takiej cenie możesz mieć genialne komba lampowe, zwłaszcza używane. Ale musiałbyś poświecić dłuższa chwile na poznanie ich charakterów, bo nikt za ciebie nie wybierze jaki charakter wzmacniacza się tobie spodoba.
@Mr_Hand_of_Fate: Z tymi loadboksami to różnie jest.. to ma sens przy wzmacniaczach, w których powerampy wpływają na brzmienie, natomiast w przypadku 6505 tak nie jest i użycie tam loadboksa jest bezsensowne na co zwrócili sami twórcy uwagę. Lepiej włożyć słabsze lampy w poweramp albo volume pedal w pętle efektów.
@Kokos: Tutaj OP chciał piec z wyjściem słuchawkowym, a niestety przy lampie tego raczej nie przeskoczysz bez loadboxa z symulatorem kolumny.
Tzn. jest taka opcja - jest nowy Blackstar (nie pamiętam nazwy modelu), który działa w jakiś taki fikuśny sposób, że nawet nie ma transformatora, tylko jakiś zasilacz, który podaje na lampy prąd stały, a nie zmienny i ponoć dzięki temu nie potrzebuje obciążenia. No i te małe 20 W Revvy,
@Mr_Hand_of_Fate: ten zwykły captor za 1000 zł ma może wyjście słuchawkowe? Też zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem, ale z tego co widzę po specyfikacjach „headphones out” ma dopiero captor x za 2500 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Gohanssj2: Nie ma, ale można wyjście DI podpiąć pod jakiś prosty mikser. Technicznie rzecz biorąc, to w zasadzie nawet przejściówka XLR-Jack powinna wystarczyć, by zadziałało to ze słuchawkami, choć mogą pojawić się wtedy problemy z impedancją.