Wpis z mikrobloga

Pierwsza tura Ukraińców zakończyła szkolenie na HIMARSach. Zaczyna się drugi rzut szkolenia. MLRSy mają dotrzeć pod koniec czerwca na Ukrainę.
W pierwszym rzucie przeszkolono 60 załóg. Cos dużo jak na rzekomo homeopatyczne ilości które mają dostać
#ukraina #wojna #infozdupy
  • 20
  • Odpowiedz
@shmatshiage: przy małych ilościach sprzęt musi pracować 24/7 a więc pewnie 4 załogi do jednej sztuki.

Też pewnie zalogi są podzielone na operacyjne/inżynieryjne.

Też pewnie szkolą więcej ludzi aby nie marnować czasu jak coś więcej przyleci, czyli kolejne załogi będą już gotowe do dzialania gdy kolejne dostawy wpadną.
  • Odpowiedz
przy małych ilościach sprzęt musi pracować 24/7 a więc pewnie 4 załogi do jednej sztuki.


@Noiceno: odlicz godziny na serwis do tego część z tych załóg to może być zaplecze bonto też musi działać.
  • Odpowiedz
mają dostać 18 więc , tłumacz chyba nie podumał i przetłumaczył osob na załóg


@Aquamen: widziałem info że mają dostać 18 m777 i MLRSy pod koniec czerwca. Wydaje mi się że komuś się skleiły newsy, nie nie znalazłem oryginalnej wersji o 18 HIMARSach, ale nie szukałem za długo.
  • Odpowiedz
no właśnie 4 mają dostać od Amerykanów, 3 od hehe Niemców a reszta chyba pójdzie od Anglików tak mi się wydaje przynajmniej ale to bardziej moje domysły


@Aquamen: na tych 4 amerykańskich odbywają się szkolenia. Pozostałej o których mówisz to system MLRS. HIMARS to MLRS, MLRS to nie HIMARS. Jak kwadrat i prostokąt.
Nie do końca wiem co dostają z UK i Niemiec ale chyba padały inne nazwy i oznaczenia niż
  • Odpowiedz
@shmatshiage: Arestowicz dzisiaj powiedział, że dostaną 18 MLRS , przyjął to raczej że smutkiem

Tu jego wypowiedź z 7 czerwca zeby móc to uzasadnić

Jeśli zdobędziemy 60 takich systemów, Rosjanie stracą możliwość osiągania postępu na polu walki, zostaną zatrzymani w martwym punkcie. Jeśli zdobędziemy 40, posuną się naprzód, aczkolwiek powoli, z ciężkimi stratami; mając 20, musimy się liczyć z tym, że będą kontynuować ataki z większymi stratami niż teraz – zakończył.
  • Odpowiedz
@Aquamen: przecież Amerykanom chodzi o kontynuowanie tego konfliktu. Przy 60 wyrzutniach ruscy mogliby zmienić zdanie, a tak...¯\_(ツ)_/¯.
Do ostatniego ruskiego czołgu
  • Odpowiedz
przecież Amerykanom chodzi o kontynuowanie tego konfliktu


@fujiyama: dokładnie tego samego zdania jestem. w magazynach lezy HIMARSów a HIMARSów a oni wysyłają niewielkie ilości. Jakby chcieli to zakończyć szybko, wyslali by dużo.

1 załoga co 8 godzin ( muszą się rotować ) czyli 20 załóg dostępnych w tym samym czasie,


@Pabick: pytanie tez czy zaloga to osobno wyrzutnia, osobno logistyka czy zaloga to wyrzutnia z logistyką. Zakładam ze załoga to
  • Odpowiedz
do załadowania Himarsa wystarczy 1 człowiek. Ładowanie jest zautomatyzowane, trzeba wcisnąć guzik.


@fujiyama: jak u mnie w eskpresie ;)
ale do momentu nacisniecia przycisku tez jest troche roboty do zrobienia. zreszta. zara popacze na yt jak to wygląda.
  • Odpowiedz