Wpis z mikrobloga

Ma ktoś może tracker dwuosiowy i podzieliłby się wykresami jaką produkcję robi jego instalacja w poszczególnych miesiącach?

Albo może wiecie gdzie takich danych szukać?
#fotowoltaika
  • 24
  • Odpowiedz
@robertx:Jakiś czas temu też mnie interesowała ta kwestia i w moich poszukiwaniach trafiłem na statystyki eksperymentu szkoły w stanie Washington. Mają oni obok siebie 2 stanowiska z takimi samymi panelami i mocą, przy czym jeden zestaw jest stacjonarny, a drugi na trackerze. Co prawda wg mnie mogli bardziej odseparować od siebie poszczególne stanowiska, ale i tak mamy fajne porównanie produkcji, a sama szerokość geograficzna jakoś bardzo nie odbiega od naszej
  • Odpowiedz
@AmateurHardcore: Dzięki za linka do strony, nie spotkałem jej wcześniej. Moim zdaniem jeżeli mamy odpowiedni teren i chcemy zwiększyć autokonsumpcję to tracker ma sens(raczej zrobiony samemu, a nie kupiony za sporo większa kasę). Jeżeli chodzi o wiatraki to w małej skali i większości miejsc nie ma to moim zdaniem sensu.
  • Odpowiedz
@endrju_pl wszystko jest kwestią rachunku ekonomicznego, jeśli możesz to zrobić tanim sposobem i zyski będą spore - czemu nie, albo chcesz rozbudować, ale nie chcesz przekroczyć wielkości instalacji 10kwp by mieć nadal 80%.
  • Odpowiedz