Wpis z mikrobloga

#mecz #pilkanozna #reprezentacja od jakiegoś czasu pojawiają się kolejne dyskusje na temat zmiany selekcjonera. Nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem Czesia ale musi dostać szanse poprowadzenia drużyny na mundialu. Zmiana w tej chwili byłaby kompletnie bez sensu. Chcę się za to podzielić moja opinia dotyczącą potencjalnego przyszłego selekcjonera. Jeśli by się na to zdecydował, to ten pan ze zdjęcia byłby kapitalnym kandydatem. Wzór profesjonalizmu jako piłkarz. Doświadczenie w pracy z najlepszymi fachowcami w branży (klopp, tuchel). Duży potencjał menadżerski (bazując na rozwoju jego projektu w Goczałkowicach). Ze względu na niego żałuje, ze Nawalka nie został ponownie selekcjonerem i brakło przez to w sztabie Łukasza. Licze, ze kiedyś poprowadzi pokolenie piłkarzy, wychowanych między innymi na jego grze, ku wielkim sukcesom w reprezentacji!
źródło: comment_1655241797L41sKYpOUtvJlNzIzoxncR.jpg
  • 13
@urojony_uzurpator Nie wiem jak obecnie, ale za czasów piłkarskich to tak średnio było u niego z charyzmą. Na pewno byłby mega profesjonalny, ale raczej nie potrafiłby ustawić pod siebie szatni jakby trafił na kogoś z cięższym chatakterem, Błaszczykowski go kontrolował przez całą karierę w BVB xD
@urojony_uzurpator: Teraz nie ma co go zwalniać ale patrząc jaki my mamy potencjał w pomocy na grę ofensywną to aż żal patrzeć. Pomyśl jak by to mogło ładnie śmigać z przodu z Zielińskim, Świderskim, Moderem, Lewandowskim i alternatywnie Szymańskim, z Żurkowskim na pomocy defensywnej, z boku wsparcie Casha i Zalewskiego i mogło by być pięknie. Oni mimo braku taktyki na te mecze pokazywali że potrafią zbudować ładną kombinacyjną akcję, to muszą
@FerdekM: No tylko problem jest taki, ze trochę problem robi się w defensywie. Będziemy mogli grać ładna, ofensywną piłkę pod warunkiem, ze tak będą zawodnicy szkoleni w klubach a tutaj jest jednak trochę problem. Tzn w juniorskich drużynach to wyglada nie najgorzej tylko problem się robi przy wprowadzaniu tych chłopców do pierwszych drużyn.
Wiecie co jak dla mnie pozytywnym odkryciem jest Świderski, który w kadrze ma to, że "piłka go szuka". Obecnie powinien być chyba kandydatem do bycia 2 napastnikiem przed Milikiem, Piątkiem, Buksą.

Boli mnie to, że Zalewski i Cash nie będą wykorzystywani ofensywnie (przypuszczam, że Czesiek będzie nas ustawiał mocno defensywnie na turnieju), ale trochę mu się nie dziwię patrząc na to, że po raz kolejny pojedziemy na turniej z nędzną obroną. Pytanie,
@IIIlIII: „Ustawianie” kogoś to nie musi być oznaka charyzmy. Szacunek i pozycje można sobie wypracować na różne sposoby. Jak już wspomniałeś o Kubie to mozemy sobie zobaczyć jak ten jego „cięższy charakter” przełożył się na sukces menadżerski w Wiśle.
Jak już wspomniałem - Łukasza do swojego sztabu chciał wziąć Nawałka co jednak znaczy, ze ma potencjał do tej roboty
@urojony_uzurpator: My już średnio mamy w kadrze zawodników z Polski czyli naturalnie w swoich klubach są przyzwyczajeni do gry ofensywnej, na przyszłość to dość oczywiste, ale moglibyśmy chociaż chwilę pocieszyć się tym bogactwem z przodu, póki Lewandowski jeszcze gra. Gra ofensywna polega w dużej mierze na graniu piłką, więc przeciwnik nie ma aż tak dużo okazji do ataku, z tyłu Bednarek w parze lub tercecie z Dawidowiczem, Piątkowskim albo Kiwiorem by
@urojony_uzurpator: My już średnio mamy w kadrze zawodników z Polski czyli naturalnie w swoich klubach są przyzwyczajeni do gry ofensywnej


Tak, to jest bardzo istotna sprawa. W przyszłości będziemy się mierzyć z dużym potencjałem zawodników z polskimi korzeniami szkolonymi za granica. Pytań jest kilka:

- ilu przekonamy do gry u Nas?
- ilu będzie czuło się naprawdę Polakami i gotowi będą dać serce tej kadrze?
- jak wkomponujemy ten zlepek różnych
@Tanzanit: Zobaczymy jak będzie grał Świderski w kolejnych meczach ale ja go widze bardziej jako rezerwowego, który wchodzi z duża energia, żeby powalczyć, poszarpał i zrobić coś ekstra.

Wiem, ze czepianie się Szczęsnego jest popularne ale ja was proszę - to jest gość, który ma pewne miejsce w Juve już od kilku lat i jest w absolutnym topie bramkarzy na świecie. Skorup i Dragowski to są bardzo dobrzy bramkarze ale nie
@urojony_uzurpator: Problem polega na tym że nie ma do kogo jej wyprowadzić bo wszyscy stoją ściśnięci blisko siebie w formacji obronnej, z przodu zostaje w zasadzie tylko Lewandowski, a w starciu z 5 przeciwnikami nawet on niewiele zdziała. Szczęsny bardzo dobrze wyprowadza piłkę do przodu, tylko zawodnik który walczy w powietrzu z obrońcami nawet nie ma do kogo zagrać, musi próbować przyjąć i poczekać na kolegów a to kończy się stratą.
@FerdekM: to wszystko o czym piszesz może zadziałać pod warunkiem, że selekcjoner dostanie czas i kredyt zaufania na wypracowanie tych wszystkich schematów. Trzeba dokonać odpowiedniej selekcji, dobrać graczy pod swoją koncepcję i odpowiednio też dostosować swój plan do posiadanych zasobów - ten element jest niezbędny przy pracy z reprezentacją, bo siłą rzeczy mamy ograniczone pole manewru przy doborze zawodników. Bardzo dobrze to wypracował Nawałka. Miał swój pomysł i dobrze zaadoptował go
@urojony_uzurpator: Problem jest taki że w Polsce zwyczajnie nie ma trenerów którzy po pierwsze mają umiejętności, po drugie mieliby posłuch u zawodników. Nasza liga wygląda jak wygląda po części z winy trenerów, nie bez powodu za granicą nikt ich nie chce.
Możesz dać nawet Skorżę czy kto tam jest obecnie uważany za najlepszego polskiego trenera - dla Lewandowskiego, Szczęsnego, Zielińskiego czy nawet Klicha albo Modera nie będzie on żadnym autorytetem, bo