Wpis z mikrobloga

Czy ktoś studiujący Lotnictwo i Kosmonautykę na Politechnice Warszawskiej chciałby się podzielić wrażeniami? Jeśli ktoś nie studiuje, ale wie jaką ma ten kierunek opinię wśród studentów to też zachęcam:) Staram się dowiedzieć czego tylko mogę, bo niestety mało informacji jest w necie.
#pw #meil #politechnikawarszawska
  • 6
  • Odpowiedz
@Rewex: Ja ukończyłem inżynierkę i raczej jestem zadowolony, było umiarkowanie trudno - od czasu do czasu trzeba zarwać nockę głównie nad projektami ale raczej da się to zdrowo rozłożyć. Co do sylabusu no to tak trochę 50/50 bo jest naprawdę masa przydatnych rzeczy ale też nie da się ukryć, że no nie wszystkie przedmioty są aktualne a i trochę zapychaczy ects też się znajdzie. Wydaje mi się nawet, że w tym
  • Odpowiedz
@MikiBomba: Dzięki wielkie za odpowiedź. Nie chce jakoś zalewać pytaniami, ale parę rzeczy mnie faktycznie ciekawi:
1. Czy to prawda, że studia w języku angielskim są do kitu?
2. Czy jest dużo CADa (widziałem ze dwa/trzy w sylabusie)? Pytam bo wydaje mi się ważnym narzędziem, choć to są tylko moje wyobrażenia.
3. Czy można powiedzieć, że po tym kierunku jest się ogólnie dobrym inżynierem? (tzn czy umie się projektować tylko samoloty
  • Odpowiedz
@Rewex:

1. Studiowałem po polsku więc ciężko mi powiedzieć, z tego słyszałem od ludzi to też opinie są podzielone bo jedni mówią, że niczym się nie różnią prawie od polskich a inni, że angielskie to chillera i zero wymagań. Jak starczy ci punktów na polskie to idź na polskie imo.

2. Trochę tego jest, ale też warto zaznaczyć, że na dwóch pierwszych przedmiotach uczysz się zasad rysunku poprzez rysunek ręczny a
MikiBomba - @Rewex: 

1. Studiowałem po polsku więc ciężko mi powiedzieć, z tego sł...

źródło: comment_1655290349sSTvSVMkBfPSaSukQhBHR9.gif

Pobierz
  • Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź, jak przyjdą mi do głowy jakieś jeszcze pytania to napiszę. Niemniej kierunek wydaje się być ciekawy i o ile mi się uda dostać to chyba go wybiorę:)
  • Odpowiedz
@Rewex: człowieku zwariowałeś? Chcesz po tych studiach projektować maszyny dla lewaków? Żadnych studiów, tylko zasilek ewentualnie praca fizyczna. Po studiach na pw można dostać schizofrenii, ja dostałem na przyklad. Ewentualnie jak bardzo lubisz klikać w kąkuter to idź w it support zarobisz więcej niż ten inżynier nic nie robiąc
  • Odpowiedz