Wpis z mikrobloga

ej a wiecie, że w Polsce lepiej nie będzie? Że to są nieodwracalne zmiany?
Kultura polityczna się zmieniła i już sam Tusk mówił, że trzeba wszystko waloryzować? Jak Tusk już tak mówi to znaczy, że tak będzie grana polska polityka przez następne 30 lat. Spójrz na piramidę wieku, ludzie starzy jeszcze będą dominować przez 30 lat. Później przejmie moje pokolenie ale to już będzie za późno, poza tym zawsze im człowiek starszy tym bardziej konserwatywny - taka kolej rzeczy. Więc może być i tak, że nasze pokolenie będzie równie #!$%@?ęte tylko trochę mniej religijne.

Jak na jesień paliwo dojdzie do 10PLN, inflacja 20%+ (ta oficjalna) i stanie się memem to wtedy faktycznie PISowi zacznie lecieć. Tyle tylko, że PO pewnie musi wejść w koalicje z ultra lewakami z PSL i Lewicy żeby stworzyć większość, a tamci są tak samo głupi jak PIS.

Ogólnie to jedynym wyjściem dla Polaków jest emigracja, taka z 10 lat temu bo teraz to jest już za późno. Miłego dnia.

#polska #ekonomia #bekazpisu #morawiecki #glapinski #nbp #inflacja #waluty #wojna
QAtester - ej a wiecie, że w Polsce lepiej nie będzie? Że to są nieodwracalne zmiany?...

źródło: comment_1655186915x8FguKwq4z5FRNGWCi5ULc.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@QAtester: Nie ma opcji, by było jakoś szczególnie lepiej, bo w obecnej sytuacji na świecie pięknie zostało obnażone to, że drukowany pieniążek to jednak gówno, a nie realna wartość. Nie wydaje mi się, by mogło dość do powrotu do stanu, w którym "świat" w taki pieniążek znowu uwierzy. Nasz wagonik z gównem dopiero nabiera rozpędu.
  • Odpowiedz
@Fattek: Wojna to jest może 20% całego dzisiejszego problem.
Przyszła długo oczekiwana czkawka po Covidzie i zamykaniu gospodarki na wzór Chińczyków - których chwalono za ostre działanie miesiącami. WHO dosłownie radziło światu robić lockdowny. Tyle tylko, że to nie zadziałało, nie było wpływów do budżetu ,a wydatki tylko rosły.
  • Odpowiedz
@QAtester: Jak ja nie lubię takiego defetystycznego myślenia. Przecież wkrótce może nastąpić ogólnoświatowy konflikt, zniszczenie handlu międzynarodowego, zapaść gospodarcza i masowe wymieranie starców. Czarna śmierć z XIV też mega ożywiła gospodarczo Europę, trochę optymizmu;)
  • Odpowiedz
@Stallion45: Szanowny Panie, trend niestety jest taki, że przez ostatnie 100 lat populacja świata się potroiła, a od 1971 podwoiła. Potrzeba konfliktu nuklearnego na granicy Pakistan - Indie - Chiny, żeby wróciła nadzieja dla tej planety. Mówię o ekologii oraz ekonomii.
  • Odpowiedz
@QAtester idziemy droga Niemców czyli drogą wymierania. Dlatego oni sobie posprowadzali tanią siłę roboczą. W sumie my mamy Ukraińców. Jest jeszcze szansa pytanie czy damy radę ją wykorzystać.

  • Odpowiedz
@QAtester: właśnie to mnie bawi w narodzie - zaufanie do polityków. ludzie wierzą, że następni przyjdą i wszystko naprawią, a prawda jest taka, że przyjdą i będą robić to samo co obecni, tylko trochę bardziej.
  • Odpowiedz