Wpis z mikrobloga

Mircy z #norwegia, od razu mówię, żem zielony i nie ogarniam, także proszę bez bicia. Chciałbym popróbować z czym się je to całe inwestowanie na giełdzie, ale nie wiem w sumie od czego zacząć. Polecicie jakieś dobre konta maklerskie z (w miarę) niskimi opłatami i prowizjami? No i czy warto się w to w ogóle bawić w Norwegii czy lepiej może założyć takie konto w Polsce i tam rozliczać ewentualne podatki?
  • 8
@Stashqo jeśli rezydencje podatkowa masz tutaj więc cie nie minie, zły moment sobie wybrałeś na giełdę, bo idzie kolejny kryzys, na krypto też bessa się zaczyna potężna ale to idealny moment na wejście, na priv mogę Ci podrzucić naszą grupe, głównie o krypto ale do nauki jest ok. Jest tam kilku chłopaków z Norwegii.
zły moment sobie wybrałeś na giełdę, bo idzie kolejny kryzys

@Stashqo: @Popularny_mis: Bardzo dobrze przecież rozumuje, absurdalne wyceny nareszcie sie cofają, powoli właśnie sie szykuj @Stashqo, miej już wszystko gotowe, z czasem sobie powoli zajmuj pozycje po kawałku na przestrzeni miesiecy czy wręcz lat, np spółki dywidendowe.
Akurat szanuje za właśnie takie podejście :)
@Popularny_mis: Krypto nie tykam bo mnie zmiecie z planszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z resztą, czy w związku z rosnącymi wszędzie stopami krypto nie będą się jeszcze przez jakiś czas zwijać?
Myślałem o paru longach na startupy z branży eko i nowej energetyki, do tego jak @Saeglopur radzi trochę w dywidendy. Nie mam oczywiście jakichś nie wiadomo jakich pieniędzy, ledwo kilkadziesiąt k, także w razie wtopy nie
@Stashqo: połowa mioch znajomych gra.
Wszystko zaczynasz od rejestracji i możesz to ogarniać sam bez biura. Kumpel zaczął od 5k i na dziś ma ponad 100k
Były szef mojej różowej zaczął od 10k kilka, może kilkanaście lat temu, ogarnął blisko 2M
Wszystko samemu operując przez apkę