Wpis z mikrobloga

Mirki chcę podłączyć wodę w umywalce w bloku i jestem na etapie przykręcenia wężyków do rur odchodzących z pionu. Panowie podczas wymiany pionów wstawili mi takie korki i jak rozumiem trzeba je odkręcić i w ich miejsce przykręcić wężyki. Pytałem już się tu o to na wykopie i ludzie mi doradzili żeby nie ruszać tego samemu bo to klejony plastik i łatwo pęka jak się nie ma doświadczenia. Dlatego też zamierzam wezwać do tego fachowca ale mam problem bo bez odkręcania tych korków nie wiem jaki za nimi jest gwint. Wężyki mam na 1/2 cala ale z tego co się rozeznałem to stosuje się też często 3/8 i nie wiem czy kupić na wszelki wypadek jakąś redukcję do tego czy może da się w jakiś sposób poznać co tam jest pod korkiem bez odkręcania?Ewentualnie może istnieje jakaś zasada mówiąca, że w takich miejscach daje się takie i takie gwinty?
#hydraulika #remontujzwykopem #budownictwo
ZdeformowanyKreciRyj - Mirki chcę podłączyć wodę w umywalce w bloku i jestem na etapi...

źródło: comment_1655120842g06yiMGwZmj3hL8vehtLwm.jpg

Pobierz
  • 6
@ZdeformowanyKreciRyj: tak, klejone rury PVC dość łatwo pękają, ale to tez nie jest tak, że dotkniesz i się rozleci, trzeba się trochę postarać :)
Zakręć wodę (i tak musisz), złap żabą za sześciokąt na końcu rury i trzymaj w miarę sztywno, drugą żabą chwyć za korek i kręć.
Gwint tam jest na bank 1/2 cala, ale upewnij się, czy zewnętrzny, czy wewnętrzny (wtedy jeszcze będą potrzebne nyple. Albo wężyki z końcówką
@ZdeformowanyKreciRyj: żadną żabą nie chwytaj za to klejone przejście na 1/2 cala, za to nakręcone zgrzewane możesz śmiało. Tylko klucz nastawny, albo płaski o odpowiednim wymiarze. Żabką scisniesz za mocno i masz problem. Cała sztuka w odkręceniu tego polega na tym, żeby wyczuć kontrowanie za to klejone przejście. Najłatwiej wyczuć jak oba klucze są blisko siebie. Nie wiem czy napisałem zrozumiale.