Wpis z mikrobloga

#motocykle #prawojazdy
#lodz

Cześć. Wpadł mi do głowy pomysł zrobienia prawa jazdy kat. A.

Autem jeżdzę lat wiele, motocyklem nigdy. Parę razy jedynie skuterem na wakacjach. Oprócz zdania egzaminu chciałbym z kursu wynieść jak najwięcej praktycznych umiejętności i się po prostu nauczyć. Polecicie jakąś sensowną szkołę w Łodzi?
  • 11
  • Odpowiedz
@jabulani: W zeszłym sezonie zrobiłem prawko, a miałem tak samo jak Ty - prawie żadnego doświadczenia, a po prostu się obudziłem z chęcią zrobienia prawka :)

Robiłem prawo w Grupie Akademia, całkiem spoko, prawko zdane za 1 razem. A teraz śmigam na K1200RS :)
  • Odpowiedz
Polecicie jakąś sensowną szkołę w Łodzi?


@jabulani: nie polecę ale wybierając kieruj się tym żeby instruktor jeździł na motocyklu (są takie), a najlepiej jeśli teoria będzie tylko dla kursantów z A (nie wiem czy są takie).

Większość kursantów na A ma prawo jazdy od lat, a w szkołach skupiają się na ruchu drogowym (który znasz aż za dobrze) bo zajęcia masz razem z łebkami co pierwszy raz będą siedzieć za
  • Odpowiedz
Długo trwały jazdy czy może dało się zrobić 'hurtem', po kilka godzin na jednych zajęciach?


@hitherto: Zależy co masz na myśli, mi się udało chyba maksymalnie być 3 godziny. I tak po 2 godzinach bolą nadgarstki i się jest zmęczonym.
  • Odpowiedz
@jabulani: Polecam OSK Turbo na Pryncypalnej. Instruktor Robert zajmuje się tym 40 lat, a kurs wyglada tak, że uczy ciebie jeździć motocyklem, różnych manewrów i sztuczek, a zadania egzaminacyjne są przy okazji i robią się banalne. Mają kanał na YouTube, gdzie pokazują ćwiczenia, zadania, fragmenty z egzaminów i kursów, więc możesz sobie obadać o czym mówię
  • Odpowiedz