Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Leczę się u gastrologa na niestrawność. Przeszedłem antybiotykoterapię, bo wykryto u mnie przerost flory bakteryjnej. Na razie jestem w fazie przywracania prawidłowej flory, stosuję dietę, ale problem powoli wraca.
Jak dotąd nie pokazywałem języka gastrologowi, a jedynie przeszedłem szereg badań.
Wizytę kontrolną mam u niego za 1,5 miesiąca i mam zamiar poruszyć temat języka.
Czy jest ktoś na wykopie, kto coś zna się na tym i chciałby napisać, czy jest z nim wszystko w porządku, czy mam jakąś grzybicę?

Od zawsze pamiętam, że miałem taki nalot biały w części, która znajduje się w przełyku. Nie wiem, czy to normalne jest.
Podczas brania antybiotyku ta część biała zrobiła się brązowa. A po przestaniu brania zaraz wróciła do dawnego koloru.

Nie mam problemów z jamą ustną, zębami, nie mam jakichś infekcji, próchnicy. Mam problemy trawienne, nawracający katar, czasem pojawiają się plamki łuszczycowe, ale z nimi dałem sobie radę poprzez pielęgnację skóry. Szukam przyczyny.

Na fotce, którą zrobiłem, może trochę kolory aparat wyjaskrawił, bo realnie wygląda to trochę mniej wyraziście, jednak coś takiego mam.

Nie wiem jak taguje się +18 na anonimowych, więc daję po prostu link do zdjęcia
https://i.ibb.co/mhkm2Yw/test.png

#zdrowie #gastrolog #gastrologia #grzybica #choroby #jezyk #pytaniedoeksperta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a5cc5d7d28b9000f81b56a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 12
OP: @wypok_user_321: tak, robiłem, test sibo wyszedł 5x poza wartości dopuszczalne, wyszło też IMO, nietolerancja histaminy. Lekarz jak zobaczył wyniki to zrobił tylko wielkie oczy ze zdziwienia, że takie wielkie wartości wyszły. DAO wyszło tak niskie, że maszyna nawet nie zarejestrowała tego.
Robiłem wiele testów na alergię wziewną i pokarmową, wszystko w porządku pod tym kątem.
Nie mam robaków, czy pasożytów.

Brałem teraz neomecynę 1g dziennie + ryfaksyminę 1,6g dziennie.
OP: @wypok_user_321: u mnie wyszło 100, ale ja się w ogóle z tego nie cieszę. Mam okropnego doła, a nawet wiem, że moje problemy emocjonalne są związane z tym co się dzieje w jelitach, ale lekarze na razie mi nie wierzą. Gastrolog mówi, że jak na razie jest to zbyt młoda dziedzina i zbyt mało badań jest żeby mówić oficjalnie o takich rzeczach.
Jak sobie z tym radzisz?
Udało ci
OP: @wypok_user_321: nie mam celiakii. Lekarz po przejrzeniu badań stwierdził na razie to co wyżej napisałem. Nie mam niedoborów witamin i minerałów, bo suplementuję je.
Kataru nie mam teraz, bo jestem na leku na alergię, ale bez leku to kichanie, chrząkanie, spływanie wydzieliny. Nie dało się wytrzymać.
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania: różnie, ogólnie nawraca to, nie udało mi się tego pozbyć w całości, mam okresy, gdzie jest spoko, a mam tez takie, ze chrząkam co 14-20 sekund i wstydzę się wyjść do ludzi, bo muszę chrumkasc, ściągając wydzielinę z zatok, bo inaczej robi się masakra.. czasami nawet pojawia się odruch wymiotny - masakra jest przy myciu zębów, wtedy odruch wymiotny w gorszym okresie to standard.. z ciekawości - jakie tabletki na
@AnonimoweMirkoWyznania: swoją droga do jakiego lekarza chodzisz? Całkiem niezle cię pokierował pod względem leków itp - ja w ogóle zanim mi rozpoznali sibo, myślałem, ze to zatoki - bo u mnie głównie problem jest z ta wydzielina (i trochę bóle brzucha) - przez co przeszedłem 2 operacje zatok XD diagnostyka taka piękna
OP: @wypok_user_321: na wszelkie problemy z katarem i wydzieliną poradził sobie u mnie Jovesto 5mg. Jak powiesz lekarzowi, nawet interniście, że masz regularne problemy alergiczne to wypisze ci z refundacją. Za 90 tabletek wychodzi 10zł.

Probiotyk na razie biorę alflorex, potem mam przejść na Entolactis.
Fitoterapia to oregano 1g dziennie, imbir 1g dziennie, berberyna 800mg dziennie.
Miałem też brać iberogast, ale uważałem, że mam po nim za szybkie ruchy jelit.