Wpis z mikrobloga

Mirki, urządzam mieszkanie i gdzieś na liście również mam ekspres do kawy.

Rodzina wypija bardzo dużo kaw dziennie (od czarnych po mleczne) i jako, że mam dość spory budżet na to pomyślałem nad Jurą E8. Z tego co czytałem, to wszyscy zachwalają - ale nurtuje mnie dlaczego tam nie ma np. takiej podstawowej kawy w funkcjach jak "americano"? :o

Polecacie ten ekspres? A może w podobnym budżecie warto zdecydować się na coś innego?

Za fachowe pomoce mogę odwdzięczyć się jakimś blikiem na czteropaka czy coś!

#ekspresdokawy #kawa #jura #krups #melitta #ekspres
  • 7
@sluchawki_bez: Jest Americano tylko inaczej nazwana. To nic innego jak espresso z wodą. W jura e8 możesz dostosować ilość wody oraz zmielenia w każdym z programów (a także temperaturę oraz grubość mielenia). Wiec taka Americano możesz dostosować stricte pod siebie/dana kawe
@sluchawki_bez: Jura E8 EB nie ma możliwości programowania własnych przepisów. Możesz edytować istniejące i je zapisywać, jak również zmieniać na bieżąco parametry podczas robienia kawy. Na tę chwilę ten automat w budżecie trochę ponad 5000 zł jest bardzo dobrym wyborem. Możesz poczekać ok. miesiąca i zobaczymy co zaprezentuje WMF z nowej serii urządzeń domowych.

@ejenes: E8 nie ma możliwości ustawienia indywidualnej grubości mielenia do poszczególnych kaw, z domowych ekspresów jedynie