Wpis z mikrobloga

Znajoma podała mi laptop, żeby przywrócić windowsa. Laptop kilku letni Lenovo ideapd 300 , chyba z 2018 roku. Laptop strasznie mulił.
Przeinstalowałem system z ukrytej partycji Lenovo. Jednak po wyłączeniu wszystkiego z autostartu, aktualizacji windowsa laptop ciągle "ledwo zipie". Dysk ciągle pracuje na 100%. Wydaje mi się, że jest coś z HDD.
Wrzucam parametry z crystaldiskinfo, dysk przeskanowalem hddtune w poszukiwaniu bad sectorow, wszystko ok.
Proszę żeby ktoś zerknął czy te parametry są ok?
#komputery #laptopy
źródło: comment_1654969760u2lH5JXlIKWIEXqhVfBtF1.jpg
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomala92: Laptop parametry ma żałosne. Wymiana na SSD obowiązkowa. Stare HDD wrzucić w Cady zamiast napędu dvd (jak ma). Dorzucić ramu (jak się da).

Partycja fabryczna do usunięcia, bo niepotrzebnie zajmuje miejsce i ma w sobie zaszyte mnóstwo śmieci od producenta. Lepiej postawić czysty system i wywalić na dzień dobry zbędne apki.

Do tego zainstalować wise disk/registry cleaner, które same raz w tygodniu będą jej zbędne śmieci usuwać bez jej ingerencji.
@vulcanitu
Wiem, że laptop jest stary ale służyć miał głównie do jakiegoś youtuba czy fejsa, ale nawet z tym chyba będzie problem :-)

@Tytanowy_Lucjan
Z braku czas chciałem postawić go na tym systemie od Lenovo, chociaż do przeglądania internetu powinno śmigać. Ale widocznie trzeba będzie rzucić ssd i czysty system
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomala92: ale to nieważne do czego miał służyć.
Kup Crucial MX500 z Mediaexpert (nie pomyl z Bx500). Powiedz że było zepsute i trzeba było kupić. Komputer zyska drugie życie, a ty bzikasz. Jako ten cudotwórca.
Profit
btw: przydałoby się też otworzyć, przedmuchać i zmienić pastę, różowym zawsze zimno, dla nich to się nie grzeje, a w środku druga wojna i procesor ledwo zipie
Windows instalujesz z USB, zamiast na pół gwizdka
@bezbeczki
Chyba prosto z imprezy wróciłeś jak pisałeś post? xD

Kobita sąsiadka powiedzmy 65+ xdd

Jak zaakceptuje, że daje hajs na dysk to tak zrobię, nie będę za nią nic podejmował.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.