Wpis z mikrobloga

Orange Internet domowy 4G. Karta SIM wyjęta, router wyłączony. A Orange i tak nabija mi opłaty za SMS które niby wysyłam po 100 sztuk dziennie. Już nabiło mi 30zł. A jak chciałem wysłać testowo SMS z telefonu to nie idzie. Coś czuję że będzie wizyta w UOKiK jak przyjdzie faktura. #orange #oszukujo
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ElectroNICK: Pewnie jakiś syf ci się przykleił jak łaziłeś po dziwnych stronach i teraz samostartujaca usługa wysyła sobie SMS. Miałem coś podobnego w tablecie. Ale ze korzystam z normalnego operatora, to w ramach dobrych stosunków dostałem rabat na ponad dwieście złotych opłat i wyłączyli mi wszystkie usługi premium i WAP. Od tamtej pory mam spokój.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ElectroNICK: Wiesz, tego nie wiem. Wiem tylko że ja nie klikałem żadnych zgód a tym bardziej nie instalowałem niczego. Na infolinię mi powiedzieli ze to znany (im) sposób wyłudzania kasy.
Może ktos/coś wymyślił z API bramki SMS i teraz ślę z twojego numeru?
  • Odpowiedz
@Wiskoler_double: To są zwykłe sms za 20gr. Żadne premium, po wpisaniu numeru w google nic nie wyskakuje że to jakaś subskrypcja czy coś. pozatym sim była cały czas w routerze, a obecnie całkiem wyjęta a według orange dalej te sms wysyłam.
  • Odpowiedz
  • 0
@ElectroNICK a ten numer to nie jest numer właśnie twojej karty SIM? Łączysz się przez aplikację? Coś mi świta taki przypadek, to był SMS z jakimś hasłem domlogiwania do aplikacji tej od neta czy coś takiego
  • Odpowiedz
@jombl: nie, dzwoniłem na ten numer sygnał jest ale zero odpowiedzi.

Już nawet dla świętego spokoju bym wykupił darmowe sms do orange ale nie da się. Bo ten numer jest z orange.
  • Odpowiedz
  • 0
@ElectroNICK zobacz w aplikacji do łączenia się z internetem czy nie ma wpisanego nr kontaktowego, do autoryzacji itp. na mój Orange również w zabezpieczeniach sprawdź
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ElectroNICK: z tego co pamiętam to można w systemie ustawić blokadę na wysyłanie SMS, napisz na czacie czy idź do salonu żeby ktoś Ci założył ta blokadę. Obstawiam że dzieje się coś podczas przeglądania internetu co powoduje wysłanie SMS na ten numer, były kiedyś strony które generowały wysłanie SMS premium jak korzystało się z internetu opartego o Router LTE
  • Odpowiedz