Wpis z mikrobloga

Jak nauczyć psa ze schroniska bawienia sie? Jestem na etapie spacerów zapoznawczych po pierwszym spacerze kupiłam sznurek by sie z nim trochę pobawić a on kompletnie nie wie o co chodzi, ani nie ciągnie ani nie ogarnia, ze jak sie rzuca to trzeba pobiec, z piłką to samo. Jest duże prawdopodobieństwo, że ten piesek nigdy nie był w domu lub był krótko. Wiem, że nie wszystko od razu ale może dacie mi jakieś rady. Piesek ogarnia chodzenie na smyczy, jest bardzo mądry i ma potencjał szkoleniowy. Wiek 3 lata. #pies #behawiorysta
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zelluss: lektura tak na początek, nie tylko ten artykuł, ale wszystkie warto dokładnie przeczytać.

A z zabawą to nie ma co się spieszyć. Musisz najpierw poznać psa. Może zacząć od zabawy jedzeniem, np że wurzucasz w różne strony duże kawałki jedzenia i pies ma je gonić.
Niektórzy też np korzystają z zabawek z jedzeniem w środku. Czasem są psy, które łapotoligicznie trzeba nauczyć zabawy. Patentów i różnych przypadków są tysiące ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zelluss: ja też mam psa że schroniska, który nie potrafi się bawić zabawkami xd byłam na szkoleniu u behawiorysty i bawię się z nim w inny sposób np. wykonywanie komend, bieganie przez tunel. Polecam zabawkę koga albo zabawkę gdzie możesz wrzucić jedzenie do środka - jeśli ma motywację na jedzenie. Daj mu trochę czasu, psy mają różne charaktery i usposobienia, może warto chociaż na kilka zajęć się umówić że specjalista, który