Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu próbuję kupić gravel'a. Poluje na Rometa aspre 1.0 ze względu na karbonowy widelec, jednak chyba kupno tego roweru graniczy z cudem. Czy karbonowy widelec jest dużo lepszy od widelca z aluminium? Czy jako amator zauważył bym różnicę? Mam możliwość kupić eskera 2.0 który jest już na Shimano Sora, jest droższy i ma aluminiowy widelec.
#rower #esker #aspre
  • 9
  • Odpowiedz
Czy karbonowy widelec jest dużo lepszy od widelca z aluminium?


@piant: Aluminiowy widelec waży prawie 1kg, a karbonowy połowę tego czy jeszcze mniej. Widelec karbonowy lepiej tłumi drgania z ulicy więc można jeździć komfortowo na węższych oponach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@piant: Jakoś nie podoba mi się ta szosowa korba w Eskerze 2.0 (i ogólnie gravelach), IMO ideał do tego typu roweru to 46/30

@k3lt: zależy od terenu. Po płaskim mazowszu to szkoda byłoby pakować takie przełożenia. Prawie nic nie zyskujesz, a ograniczasz szosowy potencjał roweru.
  • Odpowiedz
@ZoNKeR: wiesz co nie miałem z 1.0 styczności wcześniej jezdzilem na szosie bez sztywnych i rzęsistkiem się na aspre 2.0 ze sztywnymi i dla mnie różnica kolosalna na korzyść sztywnych ale moe niech ktoś jeszcze się wypowie
  • Odpowiedz