Wpis z mikrobloga

Dosyć aktywnie obserwuje ten konflikt od początku, i wydaje mi się że zbliżamy się do zakończenia pewnego etapu. Rosja zgarnie połączenie lądowe na południu, do tego Ługańsk I Donieck. Czyli plan B po tym jak nie udało im się przejąć władzy rajdem na Kijów.

Jest to oczywista przegrana Ukrainy, bo utracili kolejny raz teren, a w niedalekiej przyszłości Rosja nauczona błędami zaatakuje drugi raz. Wielu twierdziło że Ukraina ma super linie obronne które budowali 8 lat, no i jak widać Rosja potrzebowała ok 3 miesięcy żeby przy pomocy artylerii wszystko zrównać i zająć. Fajnie się było pośmiać z czołówek które robiły sobie wycieczki ale po ogarnięciu się żarty się skończyły.

Europa coraz bardziej podzielona, zima za rogiem, Ukraina może i będzie chciała odbijać swoje tereny, ale bez wsparcia EU/US nie będzie mogła tego zrobić, a patrząc jak obecnie idą dostawy sprzętu (ewidentnie są hamowane Ci co mogli to dali co mieli) wygląda to na porażkę i jedynie puste marzenia.

Francja, Niemcy, USA ew. ucichli w ostatnim czasie, Putin wie że karta jest po jego stronie. Nie bez powodu idą komunikaty z RU że czas na rozmowy pokojowe, że zboże może wypłynąć, a ludzi z Azovstalu ewakuowali. Kwestia czasu kiedy po zajęciu w/w terenów Putin ogłosi zakończenie operacji "specjalnej". Komunikaty płynące od oficjeli Ukraińskich w ostatnich dniach też są niestety jednoznaczne.

Oczywiście wszystko co piszę może się nie sprawdzić, i tego sobie i Wam życzę.

#wojna #ukraina #rosja
  • 21
  • Odpowiedz
@the_good_guy: Myślę że szukanie jakiś powiązań i pisanie w liczbie mnogiej do jednej osoby, tylko dlatego że ma odmienne zdanie od większości lub spogląda inaczej, podchodzi pod jakieś problemy natury psychicznej, masz jakieś manie maniakalne ewidentnie. Ja podałem argumenty, na które Ty nie potrafisz odpowiedzieć, oprócz zbłaźnienia się że "Francja deklaruje". Co zmieni że Macron pojawi się w Kijowie? xD To jest odpowiedź na wołanie Ukrainy o dostarczenie ciężkiego uzbrojenia
  • Odpowiedz