Wpis z mikrobloga

Porozmawiajmy o mieszkańcach Doniecka, Ługańska i innych terenów zajętych przed 2014 rokiem...

W 2014 roku utworzono tzw. republiki ludowe w Doniecku, i Ługańsku. De facto po porozumieniach Mińskich temat zamarł. Czasem w kontekście ludności tych miast się pokazało zdjęcie, że kiedyś było tak (tu ładne zdjęcie donbass areny), a teraz to jest smutno, bo Szachtar nie gra i lotnisko jest zniszczone. Jednak ja mam szereg pytań, które od 3 miesięcy są właściwie pomijane. Prośba w miarę możliwości o źródła, bo wydawać, to też mi się może dużo.

1) Jaki jest nastrój w Doniecku i Ługańsku zwykłych ludzi do nowych władz. Czy traktują to jak my Generalne Gubernatorstwo, czy też w sumie raz pod tym butem, a raz pod innym? A może zmiany są bardziej subtelne i złość w tamtym społeczeństwie jest za słaba na rewolty, jednak już nie krzyczeliby po wydarzeniach z majdanu że Berkut to bohaterowie machając flagami Rosji?
2) Czy były jakieś wielkie akcje protestacyjne przeciwko władzom DNR i LNR, jeżeli tak to z jakich powodów?
3) Co mieszkańcy DNR i LNR myślą o tym konflikcie? Chodzi mi o zwykłych ludzi, których los był przybliżony np. w tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=IXe6ughVyGU... , a nie o propagandową papkę "oficjalnych (pseudo)władz"
4) Zakładając hipotetycznie, że DNR i LNR staną się drugim Nadniestrzem, to jakie są szanse na to, że ludność opowie się za integracją z Kijowem a nie z Moskwą, i że życie będzie tam na tyle spokojne, żeby był tam sobie jakiś koncert, i nawet żeby Polak mógł tam wjechać?
5)Jaki według was los czeka te tereny (zajęte w 2014 roku)? Raczej będzie to okupacja przy milczącym przyzwoleniu większości społeczeństwa? Może będą powstania, bunty? Czy też może Ukraina odbije, obecne (pseudo)władze wsadzi do więzień lub straci, a Moskwa będzie sobie tylko warczeć, jak to oni mają w zwyczaju?

#ukraina #donbasswar #donbass #rosja #wojna
o.....6 - Porozmawiajmy o mieszkańcach Doniecka, Ługańska i innych terenów zajętych p...

źródło: comment_1654855157WQsLKtPAO770rWpcu1auVd.jpg

Pobierz
  • 3
Czy traktują to jak my Generalne Gubernatorstwo, czy też w sumie raz pod tym butem, a raz pod innym?


@ocho96: Tam ogólnie ludność była w większości prorosyjska, w dodatku po majdanie poddawana anty ukraińskiej propagandzie, występuje poparcie dla władz. Zresztą ci co byli przeciwko temu, to albo wyjechali dobrowolnie, albo zostali wywiezieni przez kacapów.
Ale skoro teraz mieszkańcy tych terenów są wcielani do armii i traktowani jak mięso armatnie przez kacapów,
@ocho96: Nie znam się ale jakbym był mieszkańcem tej strefy to powiem tak: Ukraina jest zupełnie innym krajem niż Rosja.W miarę wolne media, dostęp do Internetu, zachodnie marki dostępne dla każdego.