Wpis z mikrobloga

@asdfghjkl: tak ogólnie to chciałem ci podziękować, bo upiekłem chleb, w sumie nie ja tylko żona, no i w sumie nie według twojego przepisu, ale chyba zaczyn był z twojego przepisu.

Podsumowując wyszedł zajebisty a pamiętam że cały projekt wyszedł od twojej wrzutki z chlebem upieczonym w podobnym garnku do tego jaki mam.

Także dzięki za zainteresowanie nas tematem pieczenia chleba, zrobiliśmy po swojemu i był dobry, pierwszy zjedliśmy ze znajomymi,
@RumunElfik2137: ja tam lubię wszelkiej maści gotowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) w domu gotuje głównie ja. z przepisami problem jest taki że zdalnie ma się możliwość tylko określić wizualnie. dlatego ja na przykład nie oglądam kulinarnych programów.
@asdfghjkl: mój teść narpierw jakoś to marynuje na sucho w papryce chyba z trzy tygodnie, później wędzi i później jeszcze ze dwa tygodnie podsusza w wędzarni. W każdym razie to jest pyszne, mimo że to przyprawiony tłuszcz to trudno przerwać degustacje.
@asdfghjkl: jak ci się przejadło to idź w kuchnie fiuschion greekpol, nie wiem, pita że schabowym jak już nic lepszego ci nie przyjdzie do głowy;D

W sumie chodziłem do technikum z chłopakiem którego ojciec był grekiem s matka polką, z dziesięć lat go nie widziałem ale jak chcesz to spytam o jakieś polgreek przepisy ;D