Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #klimatyzacja #haier
Planuję założyć w mieszkaniu klimatyzację split. Całe mieszkanie ma 37 m2 - salon z aneksem (20m2) oraz równolegle za ścianą niewielka sypialnia (8m2). Myślałem, żeby dać jednostkę wewnętrzną w salonie, bo to największe pomieszczenie i pewnie tam będę najwięcej siedzieć. Pytanie czy taka klima da radę też schłodzić sypialnię tak do 23’C? Okna od wschodu. Ewentualnie czy coś zmieni jak ustawię w korytarzu wentylator, który przemieli powietrze z salonu do sypialni? Czy przy takich metrażach jest sens brać jednostkę 3,5 kW?
  • 7
@Papej ja mam identyczny rozkład pomieszczeń i dałem 3.5 kw tylko w salonie. I mam chłodek nawet w sypialni, mimo że ludzie mówili, że powietrze się nie wymiesza. Kwestia umiejscowienia. A mam mieszkanie w pełni zachodnio południowe, więc skwar potrafi być niezły. Gdybym miał splita w sypialni, to chyba bym tam zamarzł :p A jak masz wschodnie mieszkanie, to już w ogóle wg mnie nie ma takiej potrzeby.
@sphinxxx: A wieje ci w stronę korytarza czy w ścianę? Bo u mnie chyba najlepiej byłoby zamontować nad drzwiami balkonowymi i wiałby na przeciwległą ścianę właśnie.
@Papej dokładnie też tak mam, obok drzwi balkonowych, więc nie wieje dokładnie w korytarz, a i tak w sypialni jest akceptowalnie. W ogóle gość mi doradzał nawet przy takim metrażu 2.6-2.8 kw, ale ja z uwagi na zachodnie okna wziąłem sobie 3.5 i jest ok.