Wpis z mikrobloga

czy moze ktos mi wytlumaczyc jak dziala darmowe przeszdole w Anglii moge dostac 30 godzin darmowej opieki na trzylatkiem, jezeli sie to rozciganie na rok czyli tzw streched to wychodzi 22 godziny. Od pewnego czasu kontakuje sie z jednym przedszkolem i wybierajac 4 dni poranne 5.5 godziny kazda sesja czyli w sumie 22 godziny, zostalem jednak poinformowany, ze to jest koszt £50.5 tygodniowo - jezeli 22 godzny sa pokrywane przez rzad to skad ta kwota?

#uk
  • 19
@bluehead: dlaczego to nie jest nigdzie napisane na stronie rzadowej :-) czy w takim razie moge tez wtedy skorzystac z Tax-Free Childcare gdzie za kazde wydane £8 rzad doplaca £2?
@Euthymol: moje za rok już by mogły same do szkoły chodzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W czasach przedszkola starsza miała 15h za free i tyle, młodszy mógł mieć 30h jeśli rodzice zaczynali pracę i mieli pierwszy rok.
Od czwartego roku życia i tak już jest cały dzień w szkole.
@drGreen Niektóre też kasują za stała liczbę godzin, obojętnie na ile dziecko zostawiasz, znajomi np mają takie przedszkole że ile dziecko by nie było to liczą 10 godzin dziennie.
@drGreen: ok, WYDAJE MI sie :P ze wszedzie jest podobnie. Pomimo ze dostajesz 30 h na tydzien to haczyk polega na tym ze jest to tylko przez 30 tygodni w roku wiec oni to rozbijaja pro rata na 52 tygodni. Potem odchodza albo dochodza ( w zaleznosci od przedskola) Bank holidays. i doplata za jedzenie za dzien massomenos 5-7 funtow. Acha i to dziala tak ze to nie tak ze jak
@Nietak_nietak: wlasnie sie dowiedzialem, ze ta dodatkowa kasa to pieluszki czy np luncz. I wychodzi ze znalazlem jakies mega tanie przedszkole bo gdzie indziej chca za pieluszki i luncz 400 funtow za miesiac. Chyba karmia ich tam kawiorem i szampanem, ze tak drogo wychodzi :-P

Jestem zarejestrowany na tym portalu i mam juz przynany kod na 30 godzin. Ale zastanawiam sie czy moge rowniez uzyc Tax-free childcare do tych extra oplat
@bluehead: tak, ta extra kasa to za "luncze i pieluszki" a tak naprawde to extra zarobek dla przedszkola. Wybralem przedszkole najblizej mnie, ktore wyglada w srodki bardzo spoko, dobre opinie i na szcescie okazalo sie najtansze. Wszystkie inne kasowaly za miesiac ponad 400 extra, do tego czesto nie bylo mozliwosci rezerwacji na pol dnia itp.