Wpis z mikrobloga

Takie szybkie pytanie oczywiście pewnie zaraz mnie zaczną wyzywać ale #!$%@?. Oddajemy cały sprzęt wojskowy na Ukrainę oni biją ruskie onuce i to jest jak najbardziej duży plus z tym ze co w przypadku jeżeli np zaatakuje nas kartoflany książę we współpracy z putlerem? Mamy się czym bronić czy poprostu liczymy na NATO bo patrząc na zachowanie Niemców nawet by im oko nie drgnęło jakby cała nasz kraj zrównali z ziemia #ukraina #wojna
  • 31
  • Odpowiedz
@placken:
1. całego sprzętu nie oddajemy,
2. skoro tam są tłuczone ruskie to ryzyko ataku na nasz na innym froncie mocno maleje
3. liczymy na NATO a przynajmniej na to, że dostarczą nam broń tak samo jak dostarczana jest na Ukrainę, tzn. nie tak samo bo liczymy na znacznie więcej broni bo jesteśmy w ramach NATO
  • Odpowiedz
@placken: Czechy wkraczają do nas okupują za 68. Znoszą akcyze na piwo i wprowadzają swoje knedliki i krecika. Każda rodzina dostaje 10000+ koron
plus i lentilki. Polska przestaje istnieć elektorat zgadza się na nazwę Czecholska jako nowy lepszy kraj z dostępem do morza
  • Odpowiedz
Oddajemy cały sprzęt wojskowy na Ukrainę


@placken: Nie oddajemy.

co w przypadku jeżeli np zaatakuje nas kartoflany książę we współpracy z putlerem?


@placken: Na ten moment, biorąc pod uwagę dostawy broni, głównie amerykańskie, kiedy nie mogą sobie poradzić na jednym froncie na Donbasie, gdzie angażują spore siły, prawdopodobieństwo ataku wkrótce, z niskiego, spadnie do zera.

Mamy się czym bronić


Mamy, wejdź sobie na np.: na Wikipedię i sprawdź jaki sprzęt
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@placken: 1. Siły Zbrojne Białorusi to totalna wydmuszka. Myślę że dwie nasze brygady zmechu bez problemu je zatrzymają. 2. Przypomnij sobie jak było przed atakiem na Ukrainę - wywiady i media informowały o ruchach wojsk i koncentracji orków na granicy. Tutaj byłoby podobnie. Atak na inne państwo nie odbywa się z dnia na dzień, to ogromna operacja logistyczna która jest widoczna wiele miesięcy przed atakiem. Gdyby kacapy zebrały 100k orków przy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@SpalaczBenzyny: NATO nie może nam czynnie nie pomóc bo wtedy realnie przestanie istnieć. Cały "zachód", cała ideologia i doktryna budowana przez USA od lat 50 XX w. legnie w gruzach.
  • Odpowiedz
@Scybulko głównym filarem traktatu jest art. 5. A jego interpretacja jest dość otwarta. Nie ma w nim zdań kładących obowiązek na członków. Co za tym idzie wsparcie informacyjne czy sprzętowe dla mało znaczącego kraju mogłao by być wszystkim co byśmy otrzymali. A Stany czy Niemcy mieli by ręce czyste.

Druga sprawa, to nasza armia też nie jest dokonca taka jak ja przedstawiają media.
  • Odpowiedz
@RaghNaarRoog gdyby tak było to już dawno by zbudowali u nas poważną bazę wojskowa, a nie remontowali stare koszarowce na Drawsku ;D i nie mówię tu o rozmachu Ramstein czy wyimaginowanych fortach Trump. W Rumunii i krajach bałtyckich lepiej się zorganizowali niż u nas.
  • Odpowiedz
@Scybulko: ale czynna pomoc to może być np. odpalanie rakiet z zachodniej części kraju które lecą do celów na wschodzie, misje z użyciem samolotów z niewielkim ryzykiem zestrzelenia, organizacja zaopatrzenia, dowodzenie, całe rozpoznanie, ataki wszelakimi dronami, itd.. wszelakie działania które nie będą zbytnio narażać życia obcych żołnierzy

mi się wydaje, że nie powinno być takiej partyzantki jaką widzimy, jakieś strzelanie "z ręki" Piorunami do samolotów ale stworzenie takiej sytuacji, że ruskie
  • Odpowiedz
@TakiSmieszek: I będzie stała baza.

W Rumunii i krajach bałtyckich lepiej się zorganizowali niż u nas.

Rozwiń tą myśl, bo coś czuje że jednak jesteś głupi. Ale chętnie cie wysłucham.

art. 5. A jego interpretacja jest dość otwarta

Człowieku NATO przygotowało najbiedniejszy kraj w Europie by #!$%@?ło drugą najsilniejszą armie świata.

mało znaczącego kraju

Jesteśmy najważniejszym państwem NATO na wschodniej flance. NATO wiedziało 3 miesiące przed atakiem że on nastąpi.

Eh...
  • Odpowiedz
@Wyczopek byłem w bazach wojskowych w Ruminii i na Łotwie. Bardzo odstają od tego co można u nas zobaczyć. Może Powidz jako tako coś sobą prezentuje.

Ukraina była do tej wojny znacznie lepiej przygotowana niż jest nasza armia w chwili obecnej. Ale fakt dostała ogromne wsparcie głównie ze strony stanów. Ale jest tak tylko dlatego, że słaba Rosja jest im potrzebna w konflikcie z Chinami.

Co twoim zdaniem świadczy o tym, że
  • Odpowiedz
byłem w bazach wojskowych w Ruminii i na Łotwie. Bardzo odstają od tego co można u nas zobaczyć. Może Powidz jako tako coś sobą prezentuje.

@TakiSmieszek: Rozwiń temat?

Co twoim zdaniem świadczy o tym, że jesteśmy tacy super ważni na wschodniej flance ?

Wszystko.
  • Odpowiedz
@Wyczopek a co tu rozwijać? Mają znacznie bardziej rozbudowana infrastrukturę i wyposażenie. Personel też jest lepiej wyszkolony. A maszyn różnego rodzaju jest znacznie więcej. U nas robią tylko pokaz na sztukę, żeby ludzi myśleli, że coś się dzieje i tyle
  • Odpowiedz
@TakiSmieszek: Dobra bo widzę że nie kumaty jesteś.

a co tu rozwijać?

Temat.

Mają znacznie bardziej rozbudowana infrastrukturę i wyposażenie

Czego nam brakuje, czego Rumuni i Łotysze mają więcej lub lepszej jakości. iiii najważniejsze jak to wszystko oceniłeś?

Personel też jest lepiej wyszkolony

Skąd masz takie informacje przecież nie było po między nimi żadnych zawodów by to zweryfikować. Większej bzdury nie słyszałem zwłaszcza że personel jednostek jest rotacyjny.

A maszyn różnego
  • Odpowiedz