Wpis z mikrobloga

Rozwala mnie naiwnosc Śpiewaka, ze proponowane rozwiqzania przez niego, obniza cenę mieszkan. Najlepsze jest to, ze on uwaza, ze ceny sa za wysokie .... bo jest za duzo mieszkan na rynku, a fliperzy kupuja nowe mieszkania na zapas ... by podnosic ceny. Ja #!$%@?, to tak jak by twierdzic, ze jakas grupa osob kupuje zbyt duzo aut, nie jezdzi nimi, nie wynajmuje, ale kupuje by podniesc ceny aut. Czyli #!$%@?, kupujesz 10 mieszkan, by z 5 miec wynajem drozszy, a pozostale 5.nie zarabiasz, tykko podnosisz cene ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak, rynek mieszkan nie jest idealny, wiele inwestycji jest tam pchanych nie dlatego by psuc rynek, tylko ludzie postrzegaja to jako alternatywe dla inflacji.

#bekazlewactwa #libertarianizm #mieszkanie
text - Rozwala mnie naiwnosc Śpiewaka, ze proponowane rozwiqzania przez niego, obniza...

źródło: comment_1654634997lTAzubTpV7MsGAacYd82iF.jpg

Pobierz
  • 3
Śpiewak ma rację. Flipper nie postrzega mieszkania jako ochrony przed inflacją, a źródło dochodu i nakręca spirale wzrostu cen.
Tak to zawsze działa. Gdy spekulanci sprzedawali karty graficzne za trzykrotność MSRP, zwykłe sklepy tez podniosły ceny. Jedyne co jest smutne, to to, ze wtedy wszyscy się oburzali.
Śpiewak ma rację. Flipper nie postrzega mieszkania jako ochrony przed inflacją, a źródło dochodu i nakręca spirale wzrostu cen.

@pkarol:
Nie ma racji, ponieważ oni kupują tzw. okazje i można ich przebić. Co wiecej, nie dosyć że kupują po cenach okazyjnych (poniżej średniej dla danego segmentu, dzilnicy), to ich udział stanowi jedynie ok 10% rynku.
Co prawda powiesz, że właśnie przez to, że trzeba ich przebić, to ty płacisz wiećej.
Problem
Nie ma tu mitycznej siły o której piszesz, jest faktyczna masa która próbuje dorobić się na kupowaniu tanio i sprzedawaniu drożej.
Sam napisałeś - wykupują tak zwane okazje, to co zostaje? Droższe mieszkania, No i to co fliperzy już przerobili. Co do twojego komentarza na temat spekulacji, dobrałeś sobie taka definicje jaka ci odpowiada i taki powód jaki ci pasował, moim zdaniem sytuacja jest analogiczna, tyko doniosłość mniejsza. Ceny mieszkań z czapy