Wpis z mikrobloga

Chce kupic swoje pierwsze auto. Jak wyglada sprawa z ubezpieczeniem w holandii ? Ubezpieczal ktos ? Jak mnie pytaja o ilosc lat bez wypadku to co musze podac, jak ledwo dostalem prawko ? xD i czy jak podam adres zamieszkania ( albo raczej pobytu) a potem go zmienie to co musze zrobic ? Ile na oko mnie to bedzie kosztowac? #holandia #prawojazdy
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szikago: Jak ledwo dostałeś prawko to masz 0 lat bezwypadkowych. Jak zmienisz adres zamieszkania to zmieniasz go w swoim profilu na stronie swojego ubezpieczyciela. Ile cię to będzie kosztować to zależy jakie auto chcesz kupić. Im szybsze tym droższe ubezpieczenie, a jak za szybkie nie ubezpieczysz go nigdzie, bo masz za mało doświadczenia, żeby jeździć takim samochodem i jest większe prawdopodobieństwo, że możesz spowodować wypadek.
  • Odpowiedz
@Szikago: Bez meldunku w NL nie kupisz auta na żółtych blachach (chyba że masz prawo jazdy holenderskie).
Zostaje Ci kupić auto od holendra (umowa) i w RDW wyeksportować je do kraju (tymczasowe tablice i ubezpieczenie 14-dniowe) aby przyjechać do Polski na kołach. Koszt 150 euro.
Rejestrujesz w Polsce, ubezpieczasz i gnasz na Holandię już na polskich blachach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mrKoval: na autoscout24.nl . Myslalem o czyms tanim na poczatek, cos jak to ale terraz sie zastanawiam czy nie lepiej by bylo po prostu zjechac do pl i tam cos kupic
  • Odpowiedz
Albo jestem ślepy albo coś, ale nie widziałem Holendrów korzystających z gazu ani dystrybutorów do gazu na stacjach paliw ( _)


@KarmazynPjekarz: Potrzebujesz specjalne glasses ( ͡ ͜ʖ ͡)

Jest tego dużo, musisz mieć tylko przejściówkę (redukcję) na Holandię.
Cena obecnie 1 euro za 1 litr LPG.
  • Odpowiedz