Wpis z mikrobloga

Hej Mirki!

Mam motyryzacyjną zagwozdgę. Dojeżdżam codziennie do pracy około 160km w obie strony, obecnie przemieszczam się naszym rodzinnym renault espace z 2009r z instalacją lpg jednak przy obecnych cenach paliw zrobiła się z tego dosyć kosztowna impreza.

Poszukuję jakiegoś oszczędnego wozidła w granicach 15 tys. Jeżeli macie jakieś sugestie chętnie posłucham Waszych pomysłów. Z góry dziękuję z pomoc!

#motoryzacja
  • 5
@biszkek: Zamienił stryjek siekierkę na kijek.. czyli chcesz zmienić samochód aby mniej płacić za paliwo. A policzyłeś kiedy zwróci Ci się zakup auta aby wyjść na zero? Jak kupisz coś oszczędnego to i tak licz się ze spalaniem 8-9L gazu. Nie wiem ile pali Ci teraz espace bo nie podałeś silnika ani nic. ale zakładam że nie więcej niż 10L.
To daje oszczędności na poziomie 3.50zł na każde 100km. Zaoszczędzasz ~120zł
@r5678 Przy obecnych cenach paliwa przejechanie 100km kosztuje mnie 45zł Tak sobie kalkuluję, że jakieś oszczędne auto mogło by mnie przewieźć za 30zł tak więc liczę na oszczędności w okolicach 15zł za 100km. A silnik w moim samochodzie to 2.0T 170KM z istalacja lpg
@biszkek: A spróbuj jeździć wolniej bo żeby 2.0T w trasie wzięło gazu za 45zł to musisz cisnąć ze 160.
Bez problemów powinno się zejść do 9L w tym silniku. czyli 31zł a nie 45zł. Myślę że do 120km/h powinno być to osiągalne.