Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś co kupić na początek przygody z beznikotynowym vapowaniem? Jestem kompletnie zielony w temacie i w ofertach sklepów specjalistycznych się gubię - wybór urządzeń, rodzajów urządzeń i samych płynów o enigmatycznych nazwach z którymi nie wiadomo co robić jest przytłaczający. Chodzi o zwykłe puszczanie dymka, żeby móc sobie wychodzić ze znajomymi "na fajkę" na imprezach, ale nie truć się nikotyną i nie śmierdzieć papierosami, a zamiast tego ładnie pachnieć shishą. Lubię shishę i gdyby dym był możliwie gęsty byłoby super. Chciałbym coś niejednorazowego, kompaktowego, bez wydawania milionów monet. #vape #vapenation #epapierosy #epapieros #shisha
  • 25
@MattPart Jest kilka opcji ja używam "Voopoo Drag S" to jest e-papieros w granicach 150-200zl
Co musisz wiedzieć zanim przerzucisz się na e-papierosy:
- Aby dymić potrzebujesz urządzenie z użyteczna grzałka w środku i liquid
- grzałka to koszt rzędu 10-18 zł warto ją wymieniać co 2-3-4 tygodnie w zależności od tego w jakim jest stanie i jak dużo palisz, to kawał drutu i waty, zwyczajnie spala się przy użytkowaniu.
- liquidy,
@MattPart ale ogólnie to #!$%@?ć palenie szlugow i vapa bo to uzależnia fest zaczniesz palić zerówki zaraz zaczniesz kupować normalne liquidy z nikotyna i już kaplica, ja nie jestem dumny z tego bo to taki sam syf jak nie gorszy niż szlugi
@MattPart: Najlepiej kup sobie na początek jakiegoś poda do 200 zł, łatwy w obsłudze, a jak się zawiedziesz to nie stracisz dużo. Jakikolwiek liquid zerówka ale na początek polecam owocowe/mentolowe ewentualnie premix jak chcesz na dłużej, miły pan/pani w vapeshopie wyjaśnią Ci jak to działa
@ak44: Po prostu mu doradziłem, jeśli chce zacząć to robić to jest tylko i wyłącznie jego decyzja. Jeśli nigdy tego nie robił to równie dobrze może mu przejść i jednak się nie spodoba, mój na przykład leży od kilku miesięcy nieużytkowany w szufladzie ¯\_(ツ)_/¯
@tyronedidnothingwrong dzięki za radę, ale to nie do końca jest tak, że nie palę. Nie jestem uzależniony od nikotyny, ale popalam nienałogowo od wieeelu lat. Odkąd zaorali mentole staram się* kupować najsłabsze cieniasy + karty aromatyzujące. Jeśli fajki są w domu, to palę 2-3 dziennie w ramach przyjemnego przerywnika, jeśli nie, to nie palę wcale i nic się specjalnie nie dzieje. Zdarza się, że po miesiącu, w którym pękły 4 paczki, nie
@trzeciarzesza: dzięki za info, raczej kupowanie liquidów z nikotyną nie miałoby sensu, bo nie widzę kompletnie niczego atrakcyjnego w nikotynie, są fajniejsze używki. Z grubsza właśnie o to chodzi, żeby wiedząc jak działa nikotyna zminimalizować jednak istniejące ryzyko uzależnienia od substancji. Od samego rytuału raczej się nie uzależnię, bo mam dużo innych rzeczy którymi potrafię się zając dla relaksu (penspinning np.) i lubię je wymieniać po prostu.

A to wymienianie grzałki
@mcelo49: sęk w tym, że nie mam czasu ani ochoty żeby specjalnie po to dupę z domu ruszać, a jak już jestem w pobliżu, to zazwyczaj coś załatwiam i się spieszę - nie ma okazji żeby wstąpić na rozglądanie się i na spokojnie porozmawiać ze sprzedawcą. W efekcie noszę się z zamiarem kupna od dobrego roku jak nie dłużej :D Chcę w końcu kupić online i akurat jest dobra okazja, bo
@MattPart: Jeśli nie chcesz się #!$%@?ć dużo z zalewaniem, włączaniem i regulacją mocy to polecam pody draw activated, po prostu się zaciągasz bez czekania ani niczego innego. Jeśli chcesz zaoszczędzić i mieć liquid na trochę dłużej, to polecam premixy - kupujesz premix, do tego bazę, mieszasz i tyle. Co do działania to każdy model ma inaczej i jak zalewać i ładować powinno być w instrukcji
@MattPart: Voopoo vinci pod kit, kiedyś pryskał liquidem ale to chyba kwestia tego że był za rzadki. Tak to nie narzekam, chyba najprostsze tego typu urządzenie jakie może być
@MattPart: ok, w tym momencie rozumiem co chcesz uzyskać, ale dalej nie uważam, że vape to dobre rozwiązanie dla Ciebie. Ciężko Ci będzie podrobić feeling shishy - tzn można, ale potrzebujesz jakiegoś monstrum tanka do DTL i zużycie liquidu będzie takie, że się przewrócisz, a i będziesz potrzebował konkretnego zasilania.