Wpis z mikrobloga

@brickstone: a widzisz- jest masa tych, którzy za wszelką cenę się tam ładują. ja nie wiem - chcą wszystkim udowodnić jak są zajebiści na niebieskim singlu? na tym właśnie, który jest po to bym mógł tam pojechać z dzieciakiem albo żoną i by się czegoś nauczyli?
najśmieszniejsze jest to, że większość z nich mnie potem blokuje jak jedziemy w dół :/
  • Odpowiedz
@kinollos: bo zachowujecie się jak kretyni. Na szlakach pieszych normalny rowerzysta powoli wyprzedzi i wjedzie pod górę. Posiadacze gej-bajków nawet przepraszam nie powiedzą tylko śmigną 30 km/h 2 centymetry od twojego ramienia, albo cię staranują.
  • Odpowiedz
"dostępne wkrótce" i "brak towaru" :D


@damian_co_dalej: jakie to ma znaczenie? większość sprzętu jest niedostępna! spróbuj kupić transition, ibisy, pivota, canyony czy naszego NSa i to kompletnie bez znaczenia czy to ma być z silnikiem czy bez!
  • Odpowiedz
@atrophy: problemem są nie e-bike tylko przepisy. Jakoś ograniczyli prawnie moc ebike co jest bez sensu ale prędkości nie ograniczyli i możesz sobie na ścieżce rowerowej jechać 100 km/h. Przepisy dotyczące wszystkich UTO i ebike to nieporozumienie
  • Odpowiedz
@LuxEtClamabunt: problemem są przede wszystkim posiadacze bez mózgu. Ostatnio na szlaku pieszym, z warunkowo dopuszczonym ruchem rowerowym, jakiś łeb na elektryku zjeżdzał z góry i tylko krzyczał "z drogi". "Z drogi"? Co za #!$%@? tępy łeb. Mija pieszych, którzy mają pierwszeństwo, idących pod górę i #!$%@? panicz ze wspomaganiem wszystkim każe się rozsuwać. Szkoda, że zjechał, bo miałem ochotę mu strzelić na otrzeźwienie.
  • Odpowiedz
@atrophy: Ten brak mózgu to jedno, ale drugie to przerośnięte ego. Na gejbajku jesteś od razu dwa razy lepszy od zwykłego rowerzysty, bo on ms rower dla plebsu, na pedały, gdzie trzeba sie upocić żeby podjechać, nie to co ty, jak szlachta w lektyce. Dlatego, jak już dosiadłeś swojego gejbajka, to cały ten plebs ma ci schodzić z drogi i ustępować. Mam 39 lat, od jakichś 35 jeżdżę rowerami i dzwona
  • Odpowiedz
  • 9
@siona wg mnie twoja argumentacja opiera się głównie na generalizowaniu. Cham będzie chamem bez względu na rower.

Ja akurat jestem ultrakulturalny na ścieżkach. Wczoraj nie wyprzedzałem gościa przez jakiś czas, żeby go nie wystraszyć, bo miał słuchawki, a nie było odpowiedniego odstępu. Ja zakupu ebike nie żałuję i polecam go nie tylko emerytom.

1. Mam ebike akurat po to, żeby głównie robić trasy 50-80km/1500-2000m przewyższenia w offie, gdzie na analogu bym padł
  • Odpowiedz
Ja akurat jestem ultrakulturalny na ścieżkach.


@kinollos: nie przeczę - zdarzają się - minimalny odsetek :/

Mam ebike akurat po to, żeby głównie robić trasy 50-80km/1500-2000m przewyższenia w offie, gdzie na analogu bym padł po 40km.


@kinollos: kwestia treningu? 40km w ciężkim terenie to jest sporo i nie widzę problemu, powiem więcej - można kupić motor enduro i zrobić 160km i się umęczyć - to jest po prostu chybione argumentacja.
  • Odpowiedz
@siona: albo jeździsz w jakimś Chamowie Górnym, albo wpadasz w błąd poznawczy nie zauważając ilu rowerzystów jest normalnych :)

kwestia treningu? 40km w ciężkim terenie to jest sporo i nie widzę problemu, powiem więcej - można kupić motor enduro i zrobić 160km i się umęczyć - to jest po prostu chybione argumentacja.


Jasne, że kwestia treningu - tylko nie każdy ma czas na #!$%@? codziennie 5h rowerem, bo mam też inne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LuxEtClamabunt: nie znam konkretnie który to numerek przepisu ale cytuję jego kawałek "żadne urządzenie transportu osobistego nie może poruszać się z prędkością większą niż 20 km/h" dotyczy to wszystkich pojazdów elektrycznych poruszających się po ścieżce rowerowej oraz jezdni. Przepis z maja 2021 roku. Dodam że ten przepis został wprowadzony głównie przez hulajnogi i nie jestem pewny czy dotyczyczy on ebików bo jeśli nie to one mogą wtedy jechać max 25 km/h
  • Odpowiedz
@kinollos: moim zdaniem nie warto tłumaczyć się z jeżdżenia ebikem. Próbowałem na różne sposoby i niestety jak ktoś się zafiksuje, że taki rower to oszustwo i tak to nie wytlumaczysz. A jak napiszesz, że jeździsz delikatnie i powoli to po Ci ebike. A w ogóle to najlepiej poruszać się samochodem/motorem/na nogach a jak nie możesz podjechać na analogu to jesteś słaby/za mało trenujesz/pewnie jesteś gruby. Mam podobnie jakTy: w koncu mogę
  • Odpowiedz