Wpis z mikrobloga

Dziwne grafiki atakują!!!

Honowana rura całkiem fajnie robi za lustro.
Nowe cylindry i nowe tłoki fi 140mm do pompy wody do wiertnicy do #studnia i #pompaciepla
Wydajność ma być 2x większa względem wcześniejszej wersji z cylindrami 100mm.
Śrubki są zabezpieczone drutem w dwóch celach, żeby się nie odkręciły a w razie gdyby gwinty nie wytrzymały to mają je utrzymać w kupie żeby nie zniszczyły tłoka.
To zielone to płyta z polietylenu grubości 10mm, robi jako zgarniacz/uszczelniacz abrazyjny.

Wypok jest upośledzony jeśli chodzi o dodawanie kilku załączników lub shortow z YT.
Film z działania pompy

#obrobkametali #slusarstwo #toczenie

No i oczywiście #konstruktorelektrykamator do obserwacji moich wysrywów.
bambus94 - Dziwne grafiki atakują!!!

Honowana rura całkiem fajnie robi za lustro.
...

źródło: comment_1654448584gNJ7vVxirPzxpkvjp5ziJC.jpg

Pobierz
  • 18
@bambus94: ? Serio tak zabezpieczano silniki rakietowe, samolotowe. Wymyślili to podobno niemieccy konstruktorzy a później przejęli inni; min amerykanie przy konstrukcji rakiet (które notabene były składane i projektowane przez niemieckich inżynierów)
@bambus94: ja xx lat temu oglądałem jakiś film o akcji spinacz i tam właśnie jakiś inżynier skręcał drutem śruby w (chyba) dyszy silnika, zacząłem szukać bo mnie to zaintrygowało. Zwłaszcza czy nie osłabi to śrub-jako dzieciak na dźwigni Archimedesa ;) ukręciłem niejedną. Klucz dynamometryczny był dla mnie wynalazkiem zasługującym na nagrodę Nobla :D
@Marcinakonto: Tak. Większość robi, ale nie gdy wiercą na 90m, bo wtedy nie dają już rady, wtedy trzeba coś większego.
Pompy wirowe mają odwrotną charakterystykę niż jest potrzebna do wiercenia.
Bo one pompują dużo m³ gdy jest płytki odwiert czyli niskie ciśnienie, a jak trzeba się bardziej zagłębić to ciśnienie rośnie a wydajność maleje.
A w tłokowej wydajność jest stała, a ciśnienie zmienia się zależnie od głębokości odwiertu.
Przerabiałem wcześniej 4
@Marcinakonto: Jak chcesz jakieś szczegóły lub rozwiązania techniczne to pytaj.
Sporo ich przerobiłem i w wiele razy były to nietrafione rozwiązania. Jak np 4G93, 1,8 z Carismy do napędu pomp hydraulicznych.
@Marcinakonto: No właśnie z tymi żerdziami to jest jedną z tych małych wtop, bo kupiłem żerdzie od przewiertów kierowanych. Bo były tanio, taniej niż para zwornikow na olx, ale okupione to jest dwoma wadami, każda waży 33kg, i przelot jest aktualnie 25-27mm na zwornikach i ok 35mm w rurze. Wcześniej było 16mm przelotu ale rozwierciłem je.
Napęd wiertła to silnik hydrauliczny coś ok 12kW, sprzęgnięty z przekładnią 1,6:1. Ale myślę wstawić
@Marcinakonto:
Aparatura i pomiary w otworach wiertniczych

Wiercenia wielkośrednicowe i specjalne

Wiercenie głębokich otworów Dedykacja Szostaka

Wiercenie kierowanych otworów pochyłych

Wiercenie otworów kierunkowych

Projektowanie otworów wiertniczych Część 1 Plus rysunki

Wiertnicza aparatura pomiarowa kontrolna

Technologia cieczy wiertniczych

Technologia wiercenia głębokich otworów

Projektowanie otworów wiertniczych

Poradnik wiertacza

Było jeszcze vademecum wiertnika co ty masz, ale 175zl to stwierdziłem że tyle to nie dam.