Wpis z mikrobloga

Szukam całorocznego śpiwora, (zima max sen przy -5) budżet max 1500zl Zależy mi by by był stosunkowo lekki. max 800gram. Dużo podróżuję. Raz śpię pod palmami innym razem chodzę po górach czy nocuję pod namiotem w granicach 0 / -3 na Islandii. Trochę też bushcraftu ze spaniem w hamaku itp. Póki co najsensowniejsze to znalazłem to śpiwory marki cummulus. Ktoś używa lub ma któryś z nich tudzież poleca coś innego?
https://cumulus.equipment/plpl/spiwor-puchowy-lite-line-400.html
oraz taki
https://cumulus.equipment/pl
pl/spiwor-puchowy-panyam-450.html

#podroze #gory #sprzetbiwakowy #spiwor #turystyka #camping #trekking #biwakowanie #bikepacking #bushcraft
hipokampOo - Szukam całorocznego śpiwora, (zima max sen przy -5) budżet max 1500zl Za...

źródło: comment_1654374718ptGmgVpqet7W944vNBiX9s.jpg

Pobierz
  • 24
@hipokampO_o: ok, nie napisałes tego super precyzyjnie, a moje górskie spaczenie inaczej zinterpretowało słowo "całoroczny" ;) Przy takim użyciu 400-450 powinno być ok, możesz jeszcze na Aurę popatrzyć, ale odkąd mam tego Panyama to nie jestem na bieżąco.
@hipokampO_o: mogło byc mniej niż 15, ale raczej nie mniej niż 20. Byłem wtedy młodszy ;) Noc raczej nie była komfortowa, no ale do zrobienia sobie krzywdy raczej było bardzo daleko. Po skompresowaniu zajmuje tyle miejsca że ściśle wypełnia dno Deutera Guide Lite 32.
@hipokampO_o: i bardzo dobrze trafiłeś bo Cumulus w swojej kategorii nie ma sobie równych. Też się zbieram do tego śpiwora już od paru lat i w końcu kiedyś trzeba będzie kupić wersję hydrofobową. Co do materaca to rozważ zakupienia zestawu z quiltem. Znajomy trochę chodził po górach wiosną i jesienią i sobie to chwalił. A sam śpiwór, w wersji super light, stosuje Łukasz Supergan i m.in. z nim robił zimą całe
@hipokampO_o: tak, na stronie masz wyjaśnione. Jest w dwóch wersjach, bardziej i mniej zaimpregnowane. A żeby tego za często nie prać dobrze jest też kupić wkładkę, będzie się wolniej brudzić a sama wkładka mało waży i zajmuje.
@hipokampO_o: tak. Na pierwszy rzut oka wygląda na słaby pomysł, że będzie podwiewało z boku itd ale ponoć sprawdza się to idealnie. No i masz zestaw do spania na twardym, bo ile puchu nie miał by śpiwór od spodu i tak nie zastąpi ci dobrego materaca a w takim zestawie to wszystko bardzo mało waży i jest fajnie spasowane. Z kolei śpiwór jako quilt możesz w ciepłe noce używać jak zwykłej
@hipokampO_o: nic nie sugeruję. Ja sam głównie śpię na dworze na spływach kajakowych, latem lub wczesną jesienią więc nie muszę tego targać na plecach, ale jakbym miał jeszcze kiedyś łazić po górach jesienią i spać na dziko to bym taki zestaw rozważył. Poczytaj, zastanów się i sam podejmij decyzję