Wpis z mikrobloga

@radziol88: Ale to nie jest parking. W strefie zamieszkania, parkowanie dozwolone jest tylko i wyłącznie na oznakowanych miejscach parkingowych. Stąd też znak D-18 i linie P-18. Znak B-36 tylko utwierdza mnie w przekonaniu że jest to droga, przy której wyznaczone są miejsca parkingowe, a nie parking.
@Mireczku: raczej skrzyzowanie rownorzedne i zasada prawej reki bo strefa ruchu, w takiej strefie wszystkie miejsca parkingowe powinny byc oznaczone i przy wyjezdzaniu z takiego miejsca wlaczasz sie do ruchu wiec ustepujesz wszystkim. Jesli jest to uliczka ktora prowadzi do tych miejsc parkingowych to w mojej ocenie stosujesz zasade prawej ręki
Jesli jest to uliczka ktora prowadzi do tych miejsc parkingowych to w mojej ocenie stosujesz zasade prawej ręki


@Koronanona: jeśli jest to taka uliczka, to też włączasz się do ruchu

na drogę z nieruchomości, z obiektu przydrożnego lub dojazdu do takiego obiektu
@Koronanona: skrzyżowanie dotyczy tylko dróg publicznych, więc tu ich w ogóle nie ma.
Prawa ręka dotyczy też innych miejsc przecinania się kierunków ruchu poza skrzyżowaniem z wyjątkiem miejsc, gdzie ktoś włącza się do ruchu
@radziol88: masz tam nawet znak zakaz zatrzymywania sie i postoju xD wyobrazam sobie ta sytuacje gdy na jakims osiedlu w strefie ruchu wymuszasz na skrzyzowaniu i masz stluczke, a po przyjezdzie policji argumentujesz ze tamten wjezdzal na droge z obiektu przydroznego albo nieruchomosci xD
@Koronanona: jakos tak sie trafilo, ze jezdze codziennie eLka i mam takich sytuacji setki XD

Ty nawet strefy ruchu od strefy zamieszmania nie rozrozniasz. W strefie zamieszkania na zalaczonym zdjeciu drogi moga byc publiczne jak i prywatne, co sprawdzic mozna na mapach miasta. A dalej mi sie pisac nie chce, bo i tak z tej wiedzy nie skorzystasz.
@Koronanona: widać Twoje pojęcie o PoRD jest na bardzo niskim poziomie, więc pozwolę sobie na małe wytłumaczenie - może się czegoś nauczysz.

"10) skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub
@Koronanona: jeśli merytorycznie nie będziesz chciał się do tego odnieść to nie musisz odpisywać, bo i tak zostaniesz bez odpowiedzi, z przeświadczeniem o swojej wyższości z zakresu PoRD.
Jeśli merytorycznie to chętnie poczytam jaką masz interpretację - najlepiej podpartą konkretnymi cytatami z PoRD, ewentualnie innej ustawy/rozporządzenia, bo da się tutaj jeszcze przytoczyć ustawę o drogach publicznych.
Droga, która prowadzi do bloku jest drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze. Osoba ta włącza się do ruchu czy Ci się podoba czy nie


@GastroAndrzej: nie jest. To tylko twoja interpretacja, w dodatku w 100% bledna i widze ze nigdy nie znalazles sie w takiej sytuacji za kółkiem. Jestes na osiedlu w strefie zamieszkania i kazda droga prowadzi do bloku. Masz nawet przy niej postawiony znak zakaz postoju/zatrzymywania