Wpis z mikrobloga

Jestem oniemiały. Właśnie skończyłem oglądać 1 raz w życiu #serial #lost

Tak spójnie napisanego serialu nie widziałem przez lata o obejrzałem ich dziesiątki jak nie setki. Tyle sezonów poprowadzić na podobnym poziomie wszystkie sezony? Jasne głupotek co nie miara, znajdzie się sporo rzeczy, które pojawiają się z dupy a deus ex machina jest na porządku dziennym, ale gdyby zignorować je to na prawdę jest to kawał świetnego serialu.

Cudownie napisani bohaterowie mający duszę, prezentujący różne wartości, z różnymi charakterami, osoby z którymi "cierpiałem" i współczułem im. Po prostu mistrzostwo!

Oprawia audio-wizualna rewelacyjne, jasne nie jest to film a zwykły serial z lat 2004-2010, ale jak na te czasy i na taki budżet (wiem, wiem pilot był/jest najdroższym pilotem ever) jest świetne. Lokacje piękne, muzyka w pierwszych 2/3 sezonach tak budowała napięcie że niekiedy faktycznie się bałem co się stanie.

Pierwsze 2 sezony jak to pisałem w moim pierwszym wpisie

Fajny jest ten klimat takiej zawieszonej w powietrzu niepewności i tajemnicy.

Z kolejnymi sezonami zanika jak poznajemy coraz bardziej tajemnicę wyspy, ale ciągle dochodzą kolejne niepewności i tajemnice - co? gdzie? dlaczego? jak?

Wstawki z przeszłości


Sensownie napisane i ani trochę nie burzą oglądania. Przemyślane, idealnie wpasowują się w opowiadaną w danym odcinku historię. Ciekawy dodatek do opowiadanej historii. Bez nich było by trochę "nudnawo" i serial dużo by stracił, a w szczególności kreacja bohaterów.

Ostatnie sezony bardzo specyficzne, ale


Locke, Sayid, Juliet,Sawyer, Kate no i oczywiście Hurley ( ʖ̯)

A Michael Emerson odwalił kawał rewelacyjnej roboty swoją grą. Idealny Linus!

Pozwolę sobie zawołać kilka osób, które zachęciły mnie do oglądania tego serialu.

@Tank1991, @smierdakow, @elf_pszeniczny, @Jarem12 @Medonix:

Dzięki Panowie. Tak dobrego serialu nie widziałem od dłuższego czasu.


Czas oglądania serialu? Praktycznie równo miesiąc zaczynając od pierwszego wpisu, skończył bym szybciej ale nie wiem dlaczego przez ponad 1.5 tygodnia odkładałem obejrzenie ostatniego sezonu do tego tygodnia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_1654328981eJ5OnQimETqg9BLDM7TU70.jpg
  • 54
@TurboDynamo: "końcówka jest taka że nigdy byś na to nie wpadł. Nie dlatego że to świetny shoker jak niektóre wydarzenia z gry o tron. Nigdy byś na to zakończenie nie wpadł bo jest tak z dupy idiotyczne."

Nie jestem pewien czy te same seriale oglądaliśmy bo to właśnie gra o tron miała zakończenie z dupy gdzie charakter postaci zmienia się w dwa odcinki a świat zbudowany na realnych koneksjach politycznych wybiera
Nie jestem pewien czy te same seriale oglądaliśmy bo to właśnie gra o tron miała zakończenie z dupy gdzie charakter postaci zmienia się w dwa odcinki a świat zbudowany na realnych koneksjach politycznych wybiera sobie na króla gościa co w ogóle nie pasuje. Zakończenie lost było odjechane ale budowane na przestrzeni kilku sezonów dość spójnie.


@Medonix: nigdzie nie napisałem o zakończeniu gry o tron - też było idiotyczne. Ale mimo wszystko
@TurboDynamo: Nic nie poradzę ale nie mogę się zgodzić, moim zdaniem zakończenie nie było debilne. Nie chciałem żeby zabrzmiało to jakbym wywyższał się o inteligencji, to nawet bardziej zarzut do serialu, że trochę zbytnio przekombinowali i mogli to zrobić prościej ale mimo to w mojej opinii było dość spójne, więc nie wiem co w nim było takiego "debilnego".

No i zakończenie trzeba rozbić na dwie części bo to na wyspie było