Wpis z mikrobloga

Tydzień temu #komornik zajął mi na koncie 5380 pln z groszem, ciekawe jest to że nie przypominam sobie abym miał długi LOL. Nie dostawałem też żadnych pism, bank nie udzielił informacji żadnych, odsyłali do komornika i teraz najlepsze. Komornik bardzo bezczelny typ przez telefon nic nie powiedział, poza tym że wysłał pismo. Pisma nie ma nadal, a dzisiaj magicznie obciążenie komornicze znikło z konta. #wtf #finanse
  • 13
  • Odpowiedz
@soul: może były może nie, co mnie to. Od 9 lat mieszkam w mieszkaniu które kupiłem, nie mam kredytów, czy alimentów, może jakiś mandat by się znalazł i nagle takie coś? Po czym magicznie kasa wraca na konto, nie jest to dziwne?
  • Odpowiedz
@Dynamiczny_Rogal: Piszesz, że kasa wróciła na konto a w ogóle zeszła z niego? Konto jest Twoje czy wspólne? Nie dziw się też, że komornik nie chce Ci udzielić informacji telefonicznie, bo te dane to dane wrażliwe i na pewno byś nie chciał, żeby były udzielane każdemu, kto zadzwoni do kancelarii i poda się za Ciebie. Jeżeli nie przyszło do Ciebie jeszcze zawiadomienie o wszczęciu egzekucji to podjedź do kancelarii zapoznaj
  • Odpowiedz
@soul: Komornik jest z Poznania, to 100 km i nie chce mi się tam udawać, telefonicznie powiedział, że pismo wysłał i to wszystko. Zapytałem się nawet na jaki adres i potwierdził że ma dobry.

Dostałem sms z banku "nastapilo zajecie srodkow na rachunkach w Alior Banku" pomyslałem że to scam, ale wchodzę na konto, a tam faktycznie zajęcie. Kasa była, ale nie mogłem jej przelać ani nic, po kilku godzinach
  • Odpowiedz
@Dynamiczny_Rogal: Cóż, pozostaje więc czekać na list od komornika albo próbować jeszcze raz uzyskać jakieś informacje telefonicznie. Poproś, żeby Cię zweryfikowali (podaj Pesel, etc.) może powiedzą coś więcej telefonicznie -np. kto jest wierzycielem i jaki sąd wydał tytuł, albo chociaż podadzą nr przesyłki poleconej z zawiadomieniem to zobaczysz na stronie poczty co się z nią stało. Możesz też wysłać wniosek (listownie) o ponowne przesłanie dokumentów wydanych w toku postępowania na
  • Odpowiedz
@Dynamiczny_Rogal: pisz list o przesłaniu korespondencji a adres i wskaż jaki chcesz. Może nie będzie potrzeby bo wysłał na aktualny i w nast. tygodniu dostaniesz, a może nie. Tak ogólnie to poczta polska jest cudowna. Czasem list w 3 dni trafi do doręczenia, czasem magicznie na sortowni będzie sobie siedział 2 tygodnie...

Z uchylenia zajęcia tak od razu bym się nie cieszyła. Dostałeś już zwrot podatku? Masz jeszcze inne konta
  • Odpowiedz
@Dynamiczny_Rogal: hmm no to interesująca sprawa. Daj znać jak się to rozwinęło. Masz jakiś ślad na rachunku, że było zajęcie? Najlepiej poproś o jakieś pismo z banku. Napisz list i załącz je do niego. Coś w stylu- w związku z zajęciem wierzytelności na rachunku bankowym w dniu x, sygn akt km x oraz nieotrzymaniem korespondencji wskazuję nowy adres do korespondencji oraz zwracam się z prośbą o przesłanie na niego wszystkich
  • Odpowiedz