Wpis z mikrobloga

@Jaku69:

Ojciec Maty sam nie cieszy się dobrą opinią w środowisku prawniczym/politycznym


Moglbys rozwinąć? Generalnie słuchałem kiedyś z nim wywiad jak jeszcze studiowałem ten elitarny kierunek i mowiac szczerze nawet studencina prawa umial wylapac bledy merytoryczne w jego wypowiedzi i to, że na temat kryzysu wokół TK i praworządności w Polsce wiedze czerpie nie z czasopism naukowych, a publicystyki.
@niezdiagnozowany: Matczak na pewno zawsze bardzo pozytywnie odnosił się do twórczości syna. Myślę, że sam wizerunek Maty nie jest aż taki zły w porównaniu do wielu polskich youtuberów/influenserów/młodych artystów.

Czy Matczak jest szanowany w środowisku prawniczym, to nie wiem, ciężko mi ocenić. Na pewno jest krytykowany (moim zdaniem słusznie) przez kręgi lewicowe. Samo zatrzymanie Maty też może mieć kontekst polityczny (Matczak działa na rzecz legalizacji marihuany).

Swoją drogą to chyba jedyny
@zymotic: co? jasne, że obecnie to napędzają sobie fejm wzajemnie ze środkiem ciężkości przesuniętym w stronę Maty, ale przy Patointeligencji to anonimowy Mata był przedstawiany jako syn tego profesora Matczaka i jego sukces wyniknął w dużej mierze właśnie z tego, że jego ojciec już wtedy nie był anonimową postacią w mainstreamie, tylko był kojarzony przez średnio zorientowanych w bieżącej polityce ludzi