Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Dziś latałem pierwszy raz dronem #djimini3pro. Fajna zabawa. Jeszcze go nie ogarniam, ale chyba go polubię. Muszę dokupić baterie, bo szybko mi padła. W sensie tak dobrze się bawiłem, że było za krótko.
Z tego co zauważyłem to:
- jak nagrywa się pod słońce to pojawia się paskudna flara,
- wkurza mnie nakładanie osłony na kamerę xd Jakoś mi to nie wychodzi sprawnie,
- jak dron automatycznie wraca (bo bateria np. słaba) to nie ląduje równo w miejsce z którego wystartował. Dziś zamiast na matę to obok niej wylądował. Muszę sprawdzić jak przejąć nad nim kontrolę gdy wraca do miejsca startu i samemu wylądować,
- jak włączyłem automatyczne wzniesienie się to za pierwszym razem wywalił bardzo wysoko. Trochę się obesralem, bo to był mój pierwszy start i trochę przeszkód do około. Jak ustawić wysokość na jaką startuje, wznosi się?
- wolno się obraca. Muszę znaleźć opcję gdzie mogę zmienić prędkość obracania się drona w prawo, lewo. Jakie macie swoje ulubione ustawienia do tego?
- jak kierowałem drążkiem po prawej stronie w prawo/lewo to powinien lecieć bokiem w tych kierunkach, a w ogóle się nie ruszał na boki. Tylko do przodu i do tyłu,
- ładowałem kontroler całą noc i rano nadal się ładował. Po dzisiejszym wyjściu i chwili latania ma 25% baterii. O co chodzi?

Czy jak dron automatycznie wraca to może o coś zamacać? Np. o jakieś kable w powietrzu albo zleci tak nisko, że np. podczas przelatywania przez drogę auto go zdejmie?

#drony #dji
  • 17
@aruel89: Jak kolega wcześniej wspomniał naucz się szybko startować i ładować z ręki - dłużej gimbal pożyje, a dwa nie pozwalaj zjeżdżać baterii do niskich % - szybko ja uwalisz.
Co do ładowania - ładujesz oryginalna ładowarka i kablem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aruel89: tylko start i lądowanie z ręki. Lądując na ziemi tylko prosisz się o zasyfienie gimbala wznieconym przez śmigła pyłem czy piaskiem.
Dla mnie return to home to tylko ostatnia deska ratunku, bo mój nie ma omijania przeszkód, a nawet gdyby miał to bym temu nie ufał.
Poziom baterii również warto jest kontrolować samemu, bo może się zdarzyć że polecisz gdzieś z wiatrem, a wracać będziesz musiał pod wiatr. Wtedy pobór
@Lukki: Jakieś wskazówki co do startu z ręki i lądowania?
@Sliv3r Ładuję ładowarką od MacBooka Air.
@PieceOfShit nom, myślałem że śmigła mi się połamią na kamykach albo na macie, bo zamiast na jej środku wylądować (tak jak startował), to wylądował przy kołku mocującym matę...

Gdzieś słyszałem, że warto połączyć się z hotspotem z telefonu, bo wtedy ma się dostępną mapę na kontrolerze. Dziś patrzyłem głównie na drona jak zachowuje się w
@aruel89 w opcjach pod ustawieniami omijania przeszkód masz opcję latania bokiem.

Bez mapy też można spokojnie wrócić - na kompasie. I jest chyba nawet wygodniej, bo widać punkt startowy. Byle tylko lecieć wystarczająco wysoko, żeby o nic nie zahaczyć.

Z tym ładowaniem to spróbuj inną ładowarką, bo coś jest nie tak Najlepiej taką od telefonu, z Quick Charge + dobry kabel. Godzina i powinno być naładowane do pełna zatankowane.
wkurza mnie nakładanie osłony na kamerę xd Jakoś mi to nie wychodzi sprawnie


@aruel89: najpierw włóż pod kamerę tę oryginalną gąbkę, która tam była na początku, wtedy kamera się odpowiednio ustawi i można nałożyć osłonę.

- jak dron automatycznie wraca (bo bateria np. słaba) to nie ląduje równo w miejsce z którego wystartował

@aruel89:automatyczny RTH to ostateczność. Rob tak dalej to niedługo będziesz pisał ze dron uciekł xD Polecisz z wiatrem, RTH będzie pod wiatr i bajo xD
@aruel89 dron nigdy nie wyląduje w tym samym miejscu zawsze jest +- 2 metry. Zmiana kierunku prawym drążkiem jest zablokowana z powodu braku bocznych czujników, można włączyć tą opcję w opcjach. Startuj i ładuj z ręki.
@aruel89: a przy starcie nie ma opcji do zaznaczenia "precission takeoff"? wtedy on leci troche wyzej i jakos zapamietuje czujnikami z dolu jak wygladalo miejsce startu. tak jest przynajmniej w moim air1, ale nigdy nie sprawdzalem dokladnosci bo nie uzywam rth. no chyba ze samo sie wlaczy jak zgubi zasieg, ale wtedy anuluje rth i wracam juz sam jak odzyska. ja mam starego drona ze stara aplikacja wiec to wyglada pewnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nelson2004: Dla mnie wszystko top i za każdym razem jak nim latam to jest radocha. Jedyny minus to taki, że mam inne hobby i na latanie mało czasu. Z tego powodu chodzi mi czasem po głowie żeby go sprzedać.