Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam, potrafie sie skupic tylko na niewielu czynnosciach zyciowych, nie jest zle, jestem informatykiem i zarabiam bardzo dobre pieniadze, ale zauwazylem ze poza komputerami jakakolwiek rzecz np. prowadzenie samochodu/nawet podroz autobusem to cos w rodzaju misjii - nawet sam to zauwazam ze to co inni robia normalnie, dla mnie jest jakims typem osiagniecia (nawet sobie notuje gdzie i jakimi liniami i w jakim miescie jezdzilem, i zaznaczam na mapie). To samo tyczy podrozy, relacjii ludzkich - wszystko przychodzi mi dosyc trudno. Notuje z kim o czym rozmawialem, z kobietami oczywiscie to jakas tragedia (kompletna zenada nie ma o czym pisac, staram sie ale jest kosmos)

Warto wogule isc z tym gdzies? Nie jest chyba zle, tylko ze dziwne wydaje mi sie to ze normalne rzeczy to dla mnie cos wartego odnotowania... Nawet w pracy jestem bardzo dobry w tym co umiem ale juz nauczyc sie czegos nowego to robie cos w stylu overthinkingu - nie potrafie tylko pobieznie cos poznac, musze isc tak gleboko ze koledzy mowia mi zebym przestal pierd0lic i ze nie musze wszyskiego wiedziec. Czy to jest ten autyzm? Czy moze jestem po prostu #!$%@? i tyle w temacie?

Podam jeden przyklad: bylem na wycieczce w USA i tam byl taki maly krokodyl ktorego wioslem zaczalem klepac po glowie (nie wiem co myslalem w tej chwili) ale przewodnik zabral mi wioslo i patrzyl sie na mnie nieufnie do konca wycieczki. Dobrze ze bylo malo ludzi i odebrali to jako zart - takich akcjii jest u mnie wiecej i po jakims czasie mysle ze nie jest to normalne, ale w czasie kiedy to robie wszystko jest ok... W sumie wielu dziwnych ludzi naokolo to chyba sie tak nie wyrozniam ale chcialem sie tym podzielic, moze ktos tez tak ma?

#asperger #autyzm #przegryw ##!$%@?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6298ce3dd9171f392f0ac841
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 5
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak koniecznie chcesz się dowiedzieć i mieć jakąś diagnozę (która może Ci pomóc zrozumieć pewne rzeczy ale może też cię załamać) to skoro cię stać idź do jakiegoś polecanego psychologa czy psychiatry. Ogólnie to brzmisz dosyć autystycznie ale to tylko kawałek twojego życia, twój opis, specjalista zrobi testy, wywiad i będzie wiadomo.

Jak musisz koniecznie wszystkiego się dowiedzieć w danym temacie to już pewnie przegrzebałeś internet w temacie chorób, zaburzeń
  • Odpowiedz