Wpis z mikrobloga

@PodniebnyMurzyn niby tak, ale jest juz troche za bardzo przypalona - pozostale kawalki byly cale czarne, tutaj jasny fragment to tam gdzie nie ma grzalki. Druga sprawa, ze co czytam to ludzie pisza, ze pieka 4 do 5 minut, u mnie by skwarek wyszedl
@lost123: też mi ariete czasem przypala brzegi. Dopiero zaczynam ogarniać piecyk, ale ostatnio robię tak że ustawiam moc na 3, wstawiam placek z samym sosem, po 2-3 min otwieram i dorzucam resztę na jakieś 2 min na level 4-5. Wtedy wszystko jest gotowe zanim zacznie mocno przypalać brzegi. Jak ogarniesz jakieś inne fajne ustawienie to daj znać

@lost123: mam ten sam piecyk też bez modyfikacji grzałki i z mojego doświadczenia obszar spalonych brzegów zależny od czasu pieczenia i stopnia rozgrzania grzałki gdy wkładasz pizze. Spróbuj najpierw rozgrzać piecyk na maxa czyli 5 potem ustaw termostat na 4,5-4,7/5, gdy będziesz miał pizze gotową do włożenia wtedy przekręć grzałkę na 5, poczekaj ok.10-20s aż grzałka będzie czerwona i włóż pizze na 2-2,5min.
@RubelTransferowy wyglada na to, ze ten sam model roznie opieka. Po lekturze komentarzy uzytkownikow nastawiony bylem na 4-5min pieczenia, pierwsza pizze spalilem (bo nie otwieralem piecyka, tak instrukcja przykazala)