Wpis z mikrobloga

1. Szturmowcy szukają Jedi i wiadomo że ukrywa się on na tej konkretnej planecie i oczywiście nie wiedzą jak on wygląda. Zastanawiam się przed czym Jedi muszą się ukrywać, bo serio tych kilkunastu Inkwizytorów w życiu by nie dało rady wczyścić niedobitków w całej Galaktyce. Chyba że mieli by cały czas jakieś info, no ale właśnie od kogo skoro nawet szturmowcy nie wiedzą jak wygląda koleś którego szukają
2. To, że ściana ognia powstrzymała Vadera to jeden z głupszych pomysłów na jaki można było wpaść. Co z tego ze można pobiec naokoło, co z tego że Vader może użyć Mocy na dziesiątki sposobów by ominąć lub zniwelować ten ogień. Nie no panowie odpuszczamy, następnym razem go dorwiemy, poza tym to dopiero trzeci odcinek, walka wstępna, w ostatnim może Kenobi nabije takiego skilla, że będzie przynajmniej remis.
#obiwankenobi #starwars #disneyplus
  • 14
  • Odpowiedz
@Djelon: Najlepsze jest to że ta dziesięciolatka to przybrana córka senatora i Vader zdaje się o tym wie. Czyli wie że Bail Organa ma kontakt z Kenobim. Przecież on na takiej zasadzie mógłby szantażować Kenobiego cały czas. No i wiele wskazuje na to że Vader zobaczy się z Leią w następnym odcinku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Rafaello91: Ten serial to takie nagromadzenie głupoty i krindżu, że aż musiałem każdy odcinek chwilę rozchodzić żeby ruszyć z kolejnym. Chyba sobie odpuszczę po 3 odcinkach.

Najwolniejsi porywacze we wszechświecie.
Łowcy głów odpuszczający nagle pościg po uratowaniu spadającej Lei.
Zabijanie przełożonych bez poniesienia żadnych konsekwencji przez inkwizytorów.
Podejmowanie decyzji 'bo rozmawiałam z Vaderem' na gębę.
Ogień który jest nie do obejścia.
Jednokierunkowy tunel gdzie da się kogoś wyprzedzić bez fizycznego wyprzedzania
  • Odpowiedz
@maslok_maslana: Jak masz tak oglądać uważnie to może faktycznie nie oglądaj xD
-nikt nie wie, że to ona zabiła WI, poza nią samą oraz WI ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-nie biegła tunelem tylko nad - widziała jak mniej więcej biegnie tunel, więc szukała jego wylotu w pobliżu portu
-ogień Vader mógł zdusić nawet mocą, tutaj widać że nie spieszy mu się kiedy jest okazja dłużej gnębić obi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@maltir: Zgodzę się że powinienem oglądać uważnie ale cholera nie da się. Mam to samo co w ostatniej części nowej trylogii. To już jest takie nijakie i średnie że cały czas sięgam po telefon. Dziwne, jakoś przy Mandalorianie tak nie miałem ;d
I jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała, która też może wpływać na immersję. Muzyka, która jest jakby w ogóle nie 'gwiezdnowojenna' tylko jakaś taka mocno generyczna. Póki co żaden
  • Odpowiedz
@maltir: Ale z tym gnębieniem Obi Wana to nie przesadzajmy, on go mógł pognębić gdzieś tam u siebie w zamku jak już go miał na wyciągnięcie ręki. Przecież Vader specjalnie przyleciał na jakieś zadupie po tego Obi Wana a potem odpuszcza i myśli sobie, dobra jakos go potem znajdziemy?
  • Odpowiedz
@Campell: gdzie niby jest pokazane że biegła tunelem? O ile jest to drobny błąd scenarzystów że nie pokazali tego wprost to nie wiem, może to ze mną jest problem (może gdzieś widziałem to w jakimś filmie xD) że od razu jak tylko ona spojrzała do tego tunelu to pomyślałem że oczywistym ruchem jest teraz wyprzedzenie ofiary biegnąc ponad nią i ewentualną eliminacja pomocy. Jeśli nie pokazują sceny w której biegnie nad
  • Odpowiedz
@maslok_maslana: ok, być może rozumiem o co chodzi - ja do trylogia sequeli jeszcze nie wróciłem. Stara i prequele oglądam dość często. Natomiast Mando i Kenobi są dla mnie dość podobne, przy czym Kenobi imho ma mniej błędów tego pierwszego (nawet jeśli twórcy są inni to jednak wydają się trochę czerpać z doświadczeń innych). Pomijam fakt że jestem fan boyem Kenobiego, więc też nie bede jako bardzo obiektywny w ocenie ale
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maltir: no właśnie się nie teleportowała, to samo jakim cudem ta co pomagała im wyszła bez interakcji z Inkwizytorką. Nie mówiąc o tym skąd ona wiedziała dokąd biegnie tunel niby xD, ta scena jak cała postać jest chyba najbardziej naciągana
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maltir: Nie rozumiem punktu b) - Totalnie nie mam problemu w tym serialu ze słabością Bena. Jest to zaznaczone i uzasadnione w opowieści, ma to sens i daje pole do przemiany bohatera na koniec i wkroczenie do 'nowej nadziei'. Nie widzę więc potrzeby specjalnego wczuwania się w tą postać. To chyba miała być odpowiedź do innego Mirka :)
Co do punktu a) to myślę że jak będzie trylogia 365 dni, to
  • Odpowiedz